Index
Index forum Index forum
Autentificare Autentificare
Inregistrare Inregistrare
Cine este online Cine este online
Galerie imagini Galerie imagini
Calendar evenim. Calendar evenim.
Cautare detaliata Cautare detaliata
Ghid forum Ghid forum
Album astrofoto
021.jpg
Imagine aleatoare
Blog
Inregistreaza-te pe forumul astronomy.ro
Colaboratori

Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.

Meteo
Vremea in Bucuresti
Statistici forum
Numar total de mesaje in forum: 225646
Numar de utilizatori inregistrati: 2850
Cel mai nou utilizator inregistrat: Cosmin Batica
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 543 la data de Vin Mar 29, 2024
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat   
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute
Legenda
Mesaje noi Mesaje noi
Nu sunt mesaje noi Nu sunt mesaje noi
Forumul este inchis Forumul este inchis

Răzvan Pricope


Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect  

Who's Who

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Autor Mesaj
Devilosul
Membru
Membru


Data inscrierii: 27 Sep 2007
Mesaje: 25

Motto: Weakness and fear makes you stronger

Localitate: Tecuci

MesajTrimis: 29 Sep 2007 22:44 Download mesaj
Titlul subiectului: Răzvan Pricope
Raspunde cu citat (quote)

Acest mesaj a urmat după mesajul lui Radu din topicul „Tesla sau Einstein”.

well^^.. multumesc.. daca am inteles ce a trebuit sa inteleg (nu zic ce iq am eu) inseamna ca ar trebui sa ma apuc de munca cu lopata, sa imi dedic viata lineagelui sau tenisului, sau in cel mai rau caz, cand am o depresie sa ma sinucid, pentru ca nu am nicio sansa in informatica/fizica? well^^^.. Domnule Ovidiu, ma numesc Razvan Pricope si va promit ca o sa auziti de mine in 5-10 ani (in planul informaticii).
Apropo nu sunt Devilosul pentru ca sunt satanist in niciun caz.. well.. ascult toate tipurile de rock, imi plac melodiile de la Iron Maiden, eram supranumit IccyNecro pentru ca de cand sunt mic ma uitam pe Discovery sa aflu cum, de ce si pentru ce s-a "inventat" omul, ce este timpul (intrebare care ma preocupa foarte mult), cum poti intelege infinitul (intrebarea care ma preocupa cel mai mult) si multe altele de genul. Ei bine sa raspund la intrebarea de ce sunt "Devilosul".. well sunt impotriva Bisericii si impotriva satanismului, dar cum Biserica ii considera pe toti care sunt impotriva ei adepti ai lui Lucifer (credeti-ma ca stiu ce spun^^) am ales nickul "Devilosul". De multe ori ma intreb de ce sunt atat de impotriva crestinismului si altor religii, cand eu nici nu sunt sigur daca ele exista cu adevarat sau nu.. Cam tot ce religie sustine intr-un moment dat poate fi dovedit de stiinta.. Asadar eu vreau sa fac ceva pentru omenire, stiind ca in cativa ani programarea va rula lumea. Cum biserica vrea democratie (din asta rezulta coruptie si multe alte prostii), satanismul vrea distruction (adica chaos), eu vreau Empire ,adica fiecare sa aiba ce vrea si lumea sa mearga aproape perfect.. sa fiu mai explicit fiecare stare sociala are niste idealuri: astia prosti (manelari in special) vor sa munceasca la betoane, in fabrici, sa aiba o masina buna, un telefon, sa se distreze, sa aiba o casa, sa aiba ce sa puna pe masa, etc etc// unii mai inteligenti au alte idealuri nu numai masina si casa.. si tot asa.. ei bine toate aceste idealuri ale lor sa fie indeplinite, si astfel lumea se poate dezvolta mult mai usor..
Despre biserica si satanism nu prea discut, doar sunt 100% impotriva. Astea nu au idealuri, nu aduc niciun folos humanitatii.. Well nu mai zic.. domnule profesor (RaduM adica) inca de cand am intrat pentru prima data va admir foarte mult si multumesc pentru ca mi-ati deschis inca odata calea^^. Multumesc si pentru urarea de la multi ani 4 my father^^.. Haha.. Promit ca nu o sa va dezamagesc si o sa reprezint ceva pentru Romania. (well.. scoala abia a inceput si trece asa de greu clasa a10a^^.. abia astept sa fac 25 ani, sa simt ca pot face si altceva decat sa invat).. well nu ramaneti asa " Shocked ", dar am auzit pe Discovery ceva despre o teorie cum ca sufletul ar fi o unda, si ca electrizarea apei se poate face si doar cu puterea mintii^^.. well sunt mic si naiv cateodata si de obicei^^^.. haha^^.. abia astept sa pot face si eu un pas, sa pot cerceta si eu, nu numai sa aud tampenii de la altii.. ^^ poate ca esti naiv la o varsta frageda, doar pentru ca nu poti cerceta nimic altceva decat spusele altor^^.. poate ca mai incolo o sa vreau sa ma intorc la varsta de 16ani, dar m-am plictisit de distractie, adica de a face caterinca de altii, de crezut ce spun altii, si de jucat lineage.. how cruel is the world!! cum de exista Dumnezeu (daca e cum zice religia) si cum de e bun si drept in acelasi timp, si cum de suferim atat de mult daca el exista?^^..
afk^^ (mi-am descartat putin furia pe care o aveam pe crestinism^^)

_________________
Weakness
Fear goes to anger
anger means focus and haste
Anger goes to hate
Hate makes dark side ppl much stronger
Sus
Abel Cavași
Membru
Membru


Data inscrierii: 17 Iul 2006
Mesaje: 2527

Motto: Un șchiop mergând pe drumul drept ajunge înaintea celui rătăcit care aleargă. (Spinoza)

Localitate: România, Satu Mare

MesajTrimis: 30 Sep 2007 08:12 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Salut, Răzvane! Mă bucur că ai ales să vii printre noi care suntem niște oameni ce se străduiesc să înțeleagă mai bine Universul și să facă ceva pentru umanitate. Sper să rămâi activ și să-ți placă printre noi, chiar dacă unii vom uita atât de des că ești adolescent și te vom muștrului câteodată. Smile
_________________
Oamenii sunt extrem de valoroși
Sus
Devilosul
Membru
Membru


Data inscrierii: 27 Sep 2007
Mesaje: 25

Motto: Weakness and fear makes you stronger

Localitate: Tecuci

MesajTrimis: 30 Sep 2007 10:56 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Domnule Abel Cavasi, si pe dv va admir foarte mult inca de la primele explicatii pe care mi le-ati dat cand eram "IccyNecro". Well, nu sunt suparacios de fel, dar nici nu sunt obisnuit sa nu am dreptate^^.. Haha.. o sa ma obisnuiesc. Sper sa invat ceva mai mult decat ma asteptam de la dumneavostra.
Cu activitatea^^.. well.. am scoala.. stiti si dumneavoastra^^.. mai mult in weekend.. Desi sunt la clasa de mate-info bilingv, m-a rupt cu o biologie, si am inteles ca imi trebuie si medie mare in liceu si sa iau note mari la admiterea la facultate ca sa intru la programare, asa ca trebuie sa ma tin bine..

_________________
Weakness
Fear goes to anger
anger means focus and haste
Anger goes to hate
Hate makes dark side ppl much stronger
Sus
C_Ovidiu
Membru
Membru


Data inscrierii: 09 Iul 2007
Mesaje: 54



Localitate: Suceava

MesajTrimis: 30 Sep 2007 13:25 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

1. Nu sunt Domnul Ovidiu .
Mi-am sters mesajul aproape exact dupa ce l-am postat gandindu-ma sa las la latitudinea celorlalti sa te invete. Mesajul era : "Studiile au demonstrat ca, dupa un iq de 120 , nu mai pot fi prezise performantele unui elev (in fct de iq)"(tot de aici de pe forum) . Vointa e baza , si organizarea, si alte cateva.
2.Ura ta fata de Biserica e nejustificata si puerila. Chiar daca tie probabil nu iti ajuta , fara Biserica lumea , asa cum e acum s-ar duce de rapa .
3.Daca esti impotriva Bisericii si iti place rockul nu trebuie sa le scoti oamenilor ochii cu asta , si mai ales nu trebuie sa iti iei nick-ul Devilosu , care spune mult prea multe despre tine . Si mie imi place rockul , cel putin unele melodii.
4. Nu esti singurul caruia nu-i trebuie bani , femei , si masini. Tu vrei faima ! Foarte nobil Rolling Eyes . Trebuie sa inveti ca faima nu-i cu nimic mai valoroasa .

Esti abia in clasa a Xa si e de explicat dorinta ta de a impresiona o comunitate (macar virtuala ) . La sf clasei a XIa, a XIIa vei vedea cu totul altfel ( sigur nu sunt primul care ti-o spune ). Nici eu n-am crezut cand mi-au spus-o altii .

Citat:
well^^.. multumesc.. daca am inteles ce a trebuit sa inteleg (nu zic ce iq am eu) inseamna ca ar trebui sa ma apuc de munca cu lopata, sa imi dedic viata lineagelui sau tenisului, sau in cel mai rau caz, cand am o depresie sa ma sinucid, pentru ca nu am nicio sansa in informatica/fizica? well

Parerea mea e ca ai sanse foarte mari , indiferent de iq . De unde ai scos ideea aia ? Iq-ul nu e un termen de comparatie solid intre oameni . Hai zi ce iq ai nu ma lasa sa fierb ....
Laughing

Poate pare dur mesajul meu , dar sunt lucruri pe care, cu cat le inveti mai repede cu atat mai bine . ( Dar tot n-o sa crezi nimic ca esti adolescent si tu ai descoperit adevarul) Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
Winners never guit
Quiters never win
Idiots never win and never quit
Sus
C_Ovidiu
Membru
Membru


Data inscrierii: 09 Iul 2007
Mesaje: 54



Localitate: Suceava

MesajTrimis: 30 Sep 2007 13:57 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Tocmai am zis o prostie .
Daca vrei sa faci ceva notabil pentru omenireeu iti dau sanse de zero la suta . Daca sunt oameni care te aburesc ca poti fi cineva sau etc etc . eu iti zic acum . N-ai sa faci nimic . Daca vrei sa incepi o discutie pe tema asta incepe-o peste 20 de ani , pentru ca tot eu o sa am dreptate , dar acum toti vor fi de acord cu tine .

_________________
Winners never guit
Quiters never win
Idiots never win and never quit
Sus
Devilosul
Membru
Membru


Data inscrierii: 27 Sep 2007
Mesaje: 25

Motto: Weakness and fear makes you stronger

Localitate: Tecuci

MesajTrimis: 30 Sep 2007 17:44 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Ei bine domnule Ovidiu (daca nu vreti sa va zic domnule Ovidiu dati-mi o alternativa) ura fata de Biserica nu este din cauza muzicii pe care o ascult nicidecum.. well nu am chef sa discut despre asta, dar eu nu prea am timp sa ascult tampeniile Bisericii avand in vedere ca se contrazice singura si nu mai comentez^^
Well in legatura cu ce faci pentru omenire.. nu se stie^^ (dar totusi am vointa si nu ma las).. am zs doar ca sigur veti auzi de mine pe planul informaticii^^ (poate ma refeream k in 5-10 vreau sa va hackeresc^^).. right?^^

_________________
Weakness
Fear goes to anger
anger means focus and haste
Anger goes to hate
Hate makes dark side ppl much stronger
Sus
Doru Dragan
Membru
Membru


Data inscrierii: 02 Mar 2006
Mesaje: 4414

Motto: PER ASPERA AD ASTRA

Localitate: Timisoara

MesajTrimis: 30 Sep 2007 19:56 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

WELL ... in primul rand ar trebui s-o lasi mai moale cu acest WELL. Daca in vorbire e deranjant si denota un IQ sub limita, in scris e de-a dreptul extraordinar de nemaipomenit de deranjant. In al doilea rand exista doua lucruri complet diferite, religia si biserica. Orice religie spune cel putin un lucru bun: NU ESTI TU BURICUL PAMANTULUI. Daca macar atat reusesti sa inveti dintr-o religie, esti pe drumul bun. In al treilea rand atat IccyNecro cat si Devilosul dovedesc o atitudine de fronda puerila (adica nematura) ceea ce nu e de mirare la varsta ta dar mai dovedesc si o usoara (?!) alunecare pe niste cai gresite. Oricat incerci tu sa spui ca nu esti satanist, pare evident ca macar cochetezi cu astfel de idei. Crede pe cei care au trecut prin mai multe in viata asta: nu prea e de joaca. Chiar daca Dumnezeu si diavolul nu exista, ideile despre ei exista si sunt foarte puternice. Pot lesne sa distruga vieti. Numai ideile. Cam atat. Cred ca ti-o fi fost destul pentru prima lectie.
Sus
C_Ovidiu
Membru
Membru


Data inscrierii: 09 Iul 2007
Mesaje: 54



Localitate: Suceava

MesajTrimis: 30 Sep 2007 21:02 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Ei bine domnule Ovidiu (daca nu vreti sa va zic domnule Ovidiu dati-mi o alternativa)

La ....., sunt in clasa aXIa . Si daca te intereseaza eu nu cred in Dumnezeu,... deocamdata . Dar religia si Biserica sunt lucruri bune , chiar daca nu vrei sa intelegi . Nu s-a luat nimeni de nicku tau , te-ai simtit cu musca pe caciula si ai zis-o .

_________________
Winners never guit
Quiters never win
Idiots never win and never quit
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect   Who's Who

Download topic
Pagina 1 din 1
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Puteti atasa fisiere in acest forum
Puteti descarca fisiere in acest forum
© 2015 astronomy.ro
Termeni si conditii generale      Termeni si conditii forum      Contact