| Index |
Index forum |
Autentificare |
Inregistrare
|
Cine este online |
Galerie imagini
|
Calendar evenim. |
Cautare detaliata |
Ghid forum |
Colaboratori
Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.
| Statistici forum |
| |
Numar total de mesaje in forum: 242031 |
| |
Numar de utilizatori inregistrati: 2938 |
| |
Cel mai nou utilizator inregistrat: supersaiyan |
| |
|
| |
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 1450 la data de Lun Mai 11, 2026 |
| |
|
| |
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat
|
| |
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute |
|
| Legenda |
 |
Mesaje noi |
 |
Nu sunt mesaje noi |
 |
Forumul este inchis |
|
|
| Subiectul anterior :: Subiectul urmator |
|
| Autor |
Mesaj |
david_eco Membru


Data inscrierii: 06 Mar 2010 Mesaje: 691
Motto: This most beautiful system of the sun, planets and comets, could only proceed from the counsel and dominion of an intelligent and powerful Being. Isaac Newton Localitate: Deva (Hartagani)
|
Trimis: 20 Iul 2012 14:55 Download mesaj |
| Titlul subiectului: Vand binoclu Celestron SkyMaster 20x80 |
|
|
|
Va salut pe toti!
Pun la vanzare dupa cum spune si titlul, binoclul din imaginile de mai jos.
Instrumentul nu se afla in stare perfecta de functionare, (decolimat dupa parerea mea, imaginile nu se suprapun perfect). I-am desurubat obiectivele cat si ocularele sa vad daca cumva sunt deplasate prismele, daca pasta de fixare ar fi fisurata dar nu am constatat nimik, nu am nici timp nici cunostintele necesare unei verificari amanuntite. Cat despre imaginea obiectivelor individual, este una buna. As fi putut sa-l demontez si sa-l vand ca piese dar... parca ar fi pacat, poate se gaseste cineva cu mai multa experienta si rabdare decat mine ca sa-l puna la punct.
Vine insotit de capacele de protectie cat si de geanta originala pentru transport si depozitare. Pe obiectivul stang al binoclului apare un punct alb...este de fapt ramasita de la adezivul de fixare al obiectivelor care a sarit in momentul desurubarii, suprafetele optice sunt in stare buna.
Binoclul a fost achizitionat in urma cu un an si jumatate din Spania dintr-un magazin dedicat timpului liber si m-am bucurat de el tot acest timp pana de curand cand, cred ca a suferit un mic soc.
Pretul instrumentului este de 240 ron.
| Descriere: |
|
| Marime fisier: |
421.72 kb |
| Vizualizat: |
de 3823 ori |

|
| Descriere: |
|
| Marime fisier: |
381.84 kb |
| Vizualizat: |
de 3823 ori |

|
| Descriere: |
|
| Marime fisier: |
423.99 kb |
| Vizualizat: |
de 3823 ori |

|
| Descriere: |
|
| Marime fisier: |
377.07 kb |
| Vizualizat: |
de 3823 ori |

|
| Descriere: |
|
| Marime fisier: |
417.04 kb |
| Vizualizat: |
de 3823 ori |

|
_________________ Was the eye contrived without skill in Opticks?...and these things being rightly dispatch’d, does it not appear from phænomena that there is a Being incorporeal, living, intelligent...?”
― Isaac Newton, Opticks |
|
| Sus |
|
 |
david_eco Membru


Data inscrierii: 06 Mar 2010 Mesaje: 691
Motto: This most beautiful system of the sun, planets and comets, could only proceed from the counsel and dominion of an intelligent and powerful Being. Isaac Newton Localitate: Deva (Hartagani)
|
Trimis: 26 Iul 2012 11:18 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Reducere de pret. 220ron
_________________ Was the eye contrived without skill in Opticks?...and these things being rightly dispatch’d, does it not appear from phænomena that there is a Being incorporeal, living, intelligent...?”
― Isaac Newton, Opticks |
|
| Sus |
|
 |
david_eco Membru


Data inscrierii: 06 Mar 2010 Mesaje: 691
Motto: This most beautiful system of the sun, planets and comets, could only proceed from the counsel and dominion of an intelligent and powerful Being. Isaac Newton Localitate: Deva (Hartagani)
|
Trimis: 27 Iul 2012 22:20 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Binoclul ramane rezervat.
_________________ Was the eye contrived without skill in Opticks?...and these things being rightly dispatch’d, does it not appear from phænomena that there is a Being incorporeal, living, intelligent...?”
― Isaac Newton, Opticks |
|
| Sus |
|
 |
lawreman Membru


Data inscrierii: 06 Oct 2010 Mesaje: 12
Localitate: braila
|
Trimis: 31 Iul 2012 11:39 Download mesaj |
| Titlul subiectului: sal... |
|
|
|
| aveti pm.
|
|
| Sus |
|
 |
david_eco Membru


Data inscrierii: 06 Mar 2010 Mesaje: 691
Motto: This most beautiful system of the sun, planets and comets, could only proceed from the counsel and dominion of an intelligent and powerful Being. Isaac Newton Localitate: Deva (Hartagani)
|
Trimis: 03 Aug 2012 17:14 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Binoclul a fost vandut. Se poate inchide topicul.
Multumesc!
_________________ Was the eye contrived without skill in Opticks?...and these things being rightly dispatch’d, does it not appear from phænomena that there is a Being incorporeal, living, intelligent...?”
― Isaac Newton, Opticks |
|
| Sus |
|
 |
|
|
| |
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum Nu puteti vota in chestionarele din acest forum Nu puteti atasa fisiere in acest forum Puteti descarca fisiere in acest forum
|
|