| Subiectul anterior :: Subiectul urmator |
|
| Autor |
Mesaj |
Liliensternus Membru


Data inscrierii: 28 Iul 2009 Mesaje: 191
Motto: Nothing lasts forever Localitate: Bucuresti
|
Trimis: 24 Iun 2012 13:18 Download mesaj |
| Titlul subiectului: Obiectiv Tamron AF 55 - 200 Di II LD pentru Canon EOS |
|
|
|
Salut,
De vanzare un obiectiv 55 - 200 macro pentru Canon EOS, vechime un an in stare perfecta optic, mecanic si electronic. Obiectivul nu prezinta nici un fel de defect cosmetic pe carcasa.
Detalii tehnice:
MONTURA Canon EOS
TIP tele
DISTANTA FOCALA 55-200mm
TIP FOCALIZARE Autofocus
PLAJA DIAFRAGME Diafragma maxima: f/4-5.6
Diafragma minima: f/22-32
NR. LAMELE DIAFRAGMA 9
FILET FILTRU 52mm
DISTANTA MINIMA DE FOCUS 95cm
RAPORT MARIRE 1:3.5
UNGHI DE CUPRINDERE 28.3-7.6
CONSTRUCTIE 13 elemente in 9 grupuri
STABILIZARE DE IMAGINE Nu
COMPATIBIL FULL FRAME Nu
COLIER PENTRU TREPIED Nu
PARASOLAR INCLUS Da
LUNGIME 83 mm
DIAMETRU MAXIM 72 mm
GREUTATE 300 g
Il veand deoarece vreau sa imi completez obiectivele cu un prime de 200 pentru astrofoto.
Pret: 300 RON
Trimit oriunde in tara dar prefer predarea personala in Bucuresti.
Cer senin
| Descriere: |
|
| Marime fisier: |
431.94 kb |
| Vizualizat: |
de 3532 ori |

|
_________________ "Sleep softly... eagle forgotten... under the stone.
Time has it's way with you there, and the clay has it's own" |
|
| Sus |
|
 |
ALEXIOAN Membru

Data inscrierii: 05 Apr 2009 Mesaje: 58
Localitate: MIERCUREA CIUC
|
Trimis: 24 Iun 2012 18:13 Download mesaj |
| Titlul subiectului: Re: Obiectiv Tamron AF 55 - 200 Di II LD pentru Canon EOS |
|
|
|
Salut! Obiectivul functioneaza pe canon eos digital? Am un teleobiectiv Sigma asemanator de laun canon clasic pe film si nu merge pe digital.Daca as sti ca merge l-as cumpara. multumesc!
| Liliensternus a scris: | Salut,
De vanzare un obiectiv 55 - 200 macro pentru Canon EOS, vechime un an in stare perfecta optic, mecanic si electronic. Obiectivul nu prezinta nici un fel de defect cosmetic pe carcasa.
Detalii tehnice:
MONTURA Canon EOS
TIP tele
DISTANTA FOCALA 55-200mm
TIP FOCALIZARE Autofocus
PLAJA DIAFRAGME Diafragma maxima: f/4-5.6
Diafragma minima: f/22-32
NR. LAMELE DIAFRAGMA 9
FILET FILTRU 52mm
DISTANTA MINIMA DE FOCUS 95cm
RAPORT MARIRE 1:3.5
UNGHI DE CUPRINDERE 28.3-7.6
CONSTRUCTIE 13 elemente in 9 grupuri
STABILIZARE DE IMAGINE Nu
COMPATIBIL FULL FRAME Nu
COLIER PENTRU TREPIED Nu
PARASOLAR INCLUS Da
LUNGIME 83 mm
DIAMETRU MAXIM 72 mm
GREUTATE 300 g
Il veand deoarece vreau sa imi completez obiectivele cu un prime de 200 pentru astrofoto.
Pret: 300 RON
Trimit oriunde in tara dar prefer predarea personala in Bucuresti.
Cer senin |
|
|
| Sus |
|
 |
dragos.n Membru


Data inscrierii: 20 Dec 2007 Mesaje: 7205
Motto: Iisus a spus: Aveti ochi sa vedeti dar sunteti orbi, aveti urechi sa auziti dar sunteti surzi Localitate: Bucuresti
|
Trimis: 25 Iun 2012 00:57 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Deoarece Liliensternus e plecat in deplasare, (la gagici), raspund eu in locul lui (ca pe mine m-au cam uitat...). Obiectivul a fost folosit pe un Canon 500D, asa ca merge pe digital.
_________________ Dragos N |
|
| Sus |
|
 |
Liliensternus Membru


Data inscrierii: 28 Iul 2009 Mesaje: 191
Motto: Nothing lasts forever Localitate: Bucuresti
|
Trimis: 25 Iun 2012 06:35 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Revenit (de la gagici)
_________________ "Sleep softly... eagle forgotten... under the stone.
Time has it's way with you there, and the clay has it's own" |
|
| Sus |
|
 |
ALEXIOAN Membru

Data inscrierii: 05 Apr 2009 Mesaje: 58
Localitate: MIERCUREA CIUC
|
Trimis: 25 Iun 2012 09:48 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
| cred ca il intereseaza pe baiatul meu care este student in Bucuresti. Ar fi bun un nr de tel sa va intalniti. Pretul este fix?Multumesc!
|
|
| Sus |
|
 |
Liliensternus Membru


Data inscrierii: 28 Iul 2009 Mesaje: 191
Motto: Nothing lasts forever Localitate: Bucuresti
|
Trimis: 25 Iun 2012 15:08 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Da, este fix, si cam jumatate din pretul unuia nou. Nr meu de tel: 0745 278 419 Mihai.
Oricand e ok.
_________________ "Sleep softly... eagle forgotten... under the stone.
Time has it's way with you there, and the clay has it's own" |
|
| Sus |
|
 |
Liliensternus Membru


Data inscrierii: 28 Iul 2009 Mesaje: 191
Motto: Nothing lasts forever Localitate: Bucuresti
|
Trimis: 11 Iul 2012 14:12 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
UP.
_________________ "Sleep softly... eagle forgotten... under the stone.
Time has it's way with you there, and the clay has it's own" |
|
| Sus |
|
 |
Liliensternus Membru


Data inscrierii: 28 Iul 2009 Mesaje: 191
Motto: Nothing lasts forever Localitate: Bucuresti
|
Trimis: 12 Iul 2012 23:55 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Up.
_________________ "Sleep softly... eagle forgotten... under the stone.
Time has it's way with you there, and the clay has it's own" |
|
| Sus |
|
 |
Liliensternus Membru


Data inscrierii: 28 Iul 2009 Mesaje: 191
Motto: Nothing lasts forever Localitate: Bucuresti
|
Trimis: 02 Aug 2012 09:29 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Pret nou - 250 ron
_________________ "Sleep softly... eagle forgotten... under the stone.
Time has it's way with you there, and the clay has it's own" |
|
| Sus |
|
 |
|