Index
Index forum Index forum
Autentificare Autentificare
Inregistrare Inregistrare
Cine este online Cine este online
Galerie imagini Galerie imagini
Calendar evenim. Calendar evenim.
Cautare detaliata Cautare detaliata
Ghid forum Ghid forum
Album astrofoto
Sun_Ca-H_SHG60mm_11-05-2025-color.jpg
Imagine aleatoare
Blog
Inregistreaza-te pe forumul astronomy.ro
Colaboratori

Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.

Meteo
Vremea in Bucuresti
Statistici forum
Numar total de mesaje in forum: 242028
Numar de utilizatori inregistrati: 2938
Cel mai nou utilizator inregistrat: supersaiyan
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 1450 la data de Lun Mai 11, 2026
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat   
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute
Legenda
Mesaje noi Mesaje noi
Nu sunt mesaje noi Nu sunt mesaje noi
Forumul este inchis Forumul este inchis

Vand laptop captura/prelucare


Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje  

Vinde (privat)

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Autor Mesaj
cluci
Membru
Membru


Data inscrierii: 14 Oct 2005
Mesaje: 301



Localitate: Brasov

MesajTrimis: 06 Mai 2012 10:00 Download mesaj
Titlul subiectului: Vand laptop captura/prelucare
Raspunde cu citat (quote)

Salut

Vand unul din laptopurile pe care l-am folosit o buna perioada pentru captura si prelucrarea imaginilor la planete. Laptopul are HDD de 7200 rpm si a mers cu succes la capturi de 60FPS cu o camera ImagingSource.

HP Compaq Mobile Workstation 8510w
IntelCore Duo 2.2 Ghz
2Gb RAM, HDD 120GB la 7200 rpm
Placa video NVidia - rezolutie mare (1680x1050)
WiFi, Blootooth, Fingerprint reader, card reader
Iesiri: monitor suplimentar, audio, hdmi, USB2 , 1394 ( dar nealimentat ) , PCMCIA
Licenta: Windows Vista
Bateria este cea originala dar mai tine vreo 40 min deci probabil va trebui schimbata in timp.
Incarcatorul este nou ( cel vechi a cedat acum acteva luni)
Laptopul e achizitionat la mijlocul lui 2008 si este in stare buna - nu are defectiuni pe care sa le fi observat pana acum cu exceptia unui port USB a carui miez l-am rupt accidental cand am folosit un modem vodaphone.
Pretul de nou a fost undeva la peste 5000 RON
Pret: 1900 RON

Motivul vanzarii este upgrade-ul ( la un HP EliteBook Wink )

Luci

_________________
https://www.researchgate.net/profile/Lucian-Curelaru
https://www.minorplanetcenter.net/db_search/show_object?utf8=%E2%9C%93&object_id=574300
http://www.euronear.org/
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje   Vinde (privat)

Download topic
Pagina 1 din 1
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Nu puteti atasa fisiere in acest forum
Puteti descarca fisiere in acest forum
© 2015 astronomy.ro
Termeni si conditii generale      Termeni si conditii forum      Contact