Index
Index forum Index forum
Autentificare Autentificare
Inregistrare Inregistrare
Cine este online Cine este online
Galerie imagini Galerie imagini
Calendar evenim. Calendar evenim.
Cautare detaliata Cautare detaliata
Ghid forum Ghid forum
Album astrofoto
SA200f.jpg
Imagine aleatoare
Blog
Inregistreaza-te pe forumul astronomy.ro
Colaboratori

Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.

Meteo
Vremea in Bucuresti
Statistici forum
Numar total de mesaje in forum: 224008
Numar de utilizatori inregistrati: 2823
Cel mai nou utilizator inregistrat: IOAN MARINESCU
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 399 la data de Joi Dec 31, 2015
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat   
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute
Legenda
Mesaje noi Mesaje noi
Nu sunt mesaje noi Nu sunt mesaje noi
Forumul este inchis Forumul este inchis

Oglinda 200mm f/6


Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje  

Vinde (privat)

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Autor Mesaj
Katta
Membru
Membru


Data inscrierii: 12 Ian 2005
Mesaje: 145



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 07 Mar 2005 16:16 Download mesaj
Titlul subiectului: Oglinda 200mm f/6
Raspunde cu citat (quote)

Vand oglinda pricipala 200mm f/6, grosime 25mm, Pirex si oglinda secundara 41mm axa mica, folosite. Pret 200 euro.
Sus
mac



Data inscrierii: 29 Iun 2004
Mesaje: 137




MesajTrimis: 14 Mar 2005 14:46 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Daca doresti poti sa pui ceva imagini cu oglinzile pe care le vinzi in galeria de imagini a membrilor.
Sus
Katta
Membru
Membru


Data inscrierii: 12 Ian 2005
Mesaje: 145



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 14 Mar 2005 22:57 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Am pus o poza cu oglinzile
Sus
Gili
Membru
Membru


Data inscrierii: 05 Iul 2004
Mesaje: 14



Localitate: Brasov

MesajTrimis: 09 Mai 2005 10:07 Download mesaj
Titlul subiectului: Astro-Anunturi
Raspunde cu citat (quote)

salut,
Parerea mea este ca acest forum, desi intr-un cadru foarte bun, este inutil, pentru ca exista deja un site romanesc, specializat in anunturi de genul asta. Mentionez ca are 182 de membrii si peste 11000 de viztatori pana in prezent.
http://sarm.astroclubul.org/astromart
Cer senin si succes in tranzactii !
Gili

_________________
Gili
Sus
admin
Site Admin
Site Admin


Data inscrierii: 29 Iun 2004
Mesaje: 1892



Localitate: Munich

MesajTrimis: 09 Mai 2005 13:40 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Multumim de pareri. Fiecare e liber sa isi exprime opiniile.

Cum ca este inutil acest forum este de asemenea parerea ta.
Linkul pe care l-ai postat aici, are probabil 182 membri, nu stiu. Noi avem 55 membrii inregistrati in ultimele 10 luni.

Cat despre
Citat:
11000 de vizitatori pana in prezent

usurel cu cifrele. Acel counter, de moda veche, este un counter pentru refresh pe pagina, si nu pentru numarul utilizatori distincti.

Viziteaza si tu trafic.ro si vezi ca site-ul mentionat are usor peste 200 de vizitatori lunar, iar noi avem de cel putin de 3 ori mai mult. Wink

Mercy oricum de sugestie. Ma motiveaza sa fac o sectiune mai elaborata pentru vanzari/cumparari. Laughing
Sus
Vizitator









MesajTrimis: 21 Mai 2005 12:26 Download mesaj
Titlul subiectului: Re: Astro-Anunturi
Raspunde cu citat (quote)

Gili a scris:
salut,
Parerea mea este ca acest forum, desi intr-un cadru foarte bun, este inutil

nu ma refeream la tot forumul, ci la acesta sectiune a forumului: vanzari si cumparari.
Referitort la forum, cu surprindere constat ca s-a dezvoltat pozitiv. Pentru cei ce nu stiau, majoritatea astronomilor amatori romani sunt in contact de mai multi ani prin intermediul listei de discutii de pe yahoogroups: http://groups.yahoo.com/group/SARM
Sus
admin
Site Admin
Site Admin


Data inscrierii: 29 Iun 2004
Mesaje: 1892



Localitate: Munich

MesajTrimis: 22 Mai 2005 11:42 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca ai constatat evolutia pozitiva a site-ului nostru. Este directia in care mergem inca de la inceput.

Membrii grupul SARM, al astronomilor amatori sunt bine veniti aici. De altfel, avem cativa membri in forumul nostru care sunt si in SARM sau in Astroclubul din Bucuresti.

Personal cunosc si eu persoane de treaba, care sun in SARM. Nu avem nimic impotriva listei de discutii mentionate de tine.

Site-ul nostru este o alternativa moderna la multe site-uri autohtone de profil.

In concluzie, repet a n-a oara, toate persoanele pasionate de astronomie si domenii adiacente sunt bine-venite aici!
Avem acelasi scop ca si SARM, Astroclubul si alte cluburi si site-uri de profil: sa popularizam astronomia si sa oferim publicului autohton si nu numai, o evidenta ca astronomia in Romania este sustinuta de un public larg si ca nu este un domeniu, ca multe altele, pe cale de disparitie.

Numai bine!
Sus
Katta
Membru
Membru


Data inscrierii: 12 Ian 2005
Mesaje: 145



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 03 Iun 2005 14:18 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Anuntul meu cu oglinda de 200 nu mai e valabil.
Sus
Gili
Membru
Membru


Data inscrierii: 05 Iul 2004
Mesaje: 14



Localitate: Brasov

MesajTrimis: 25 Aug 2005 23:53 Download mesaj
Titlul subiectului: precizari
Raspunde cu citat (quote)

Cred ca e corect sa fac cateva precizari: situl Astro-Anunturi are acum 196 membrii si peste 15350 vizitatori, dar important este faptul ca toti sunt interesati de tranzactiile cu instrumente.
Conter-ul de pe site nu e de moda veche, e creat de mine si nu funcitoneaza pe baza de refresh ci sesiuni Wink...Oricum pe un site specializat nu poti avea acelasi nr de vizitatori ca pe un portal...ar fi corect sa comparam cu nr de vizitatori din acesta sectiune a forumului.Un anunt aici e ok,dar situl pur si simplu ofera conditii mai bune pentru publicarea anunturilor decat o face phpBB: supraveghere stricta a membrilor si anunturilor, poze,notificare email (care justifica unpic si un nr mai mic de vizitatori) etc,etc.
Cum cum noi am lansat siturile in mod voluntar, non-profit si avand cu acelasi scop in minte (popularizarea astronomiei) poate e mai bine sa-i indrumam cumva pe cei interesati de la acesta sectiune a forumului catre site-ul <a href="http://sarm.astroclubul.org/astromart">Astro-Anunturi</a>. De fapt am si facut asta postand un nou topic in acest forum.
In rest sunt un suporter al sitului,care a reusit sa faca ceea ce noi n-am putut. Sper sa ne mutam incet-incet aici Smile. Am vazut si rubrica who's who, foarte interesant, dar exista un site si pe tema asta: http://sarm/astroclubul.org/people. Alex o fi infiintat rubrica si asa...ca o invitatie, pt ca nu prea stie lumea despre voi, adminii acestui site impresionant Wink
Cer senin si numa bine!

_________________
Gili
Sus
admin
Site Admin
Site Admin


Data inscrierii: 29 Iun 2004
Mesaje: 1892



Localitate: Munich

MesajTrimis: 26 Aug 2005 09:29 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Gili, felicitari pentru site-ul de tranzactii! Este frumos si interesant.
Fiecare technologie isi are avantajele si dezavantajele ei... Nu vreau sa intram in polemica acum despre phpBB sau alte scripturi si technologii web.

Ai dreptare referire la scopul site-urilor noastre. Vrem sa popularizam astronomia si domeniile adiacente. Si cred ca ambele site-ului (noi si SARM) se descurca bine...

Rubrica who's who este o alternativa a variantei oferite de SARM insa pentru membrii forumului. Acestia sunt in general elevi sau studenti si este bine sa fie si ei cunoscutii ca astronomi amatori sau pasionati.

Din pacate eu ca admin, si moderatorii de asemnea, nu am avut timp sa ne alaturam acelei liste, deoarece avem alte treburi de rezolvat si alte proiecte. O sa ne facem timp si de imaginea noastra, personala Wink

Inca un lucru, linkul dat de tine anterior, catre varianta sarm who's who nu functioneaza. Mai mult, folosing broswerul Mozilla Firefox, ma redirecteaza la " The Saskatchewan Association of Rural Municipalities - Canada".

Altceva, un schimb de bannere sau linkuri intre site-urile noastre nu ar fi rau, nu crezi?
Ar fi un prim pas intr-o colaborare cu SARM. De fapt ar fi un prim pas din partea SARM, deoarece noi am popularizat destul de mult tabara perseidelor organizata de SARM si din pacate nu am primit nici un feedback...
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje   Vinde (privat)

Download topic
Pagina 1 din 1
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Nu puteti atasa fisiere in acest forum
Puteti descarca fisiere in acest forum
© 2015 astronomy.ro
Termeni si conditii generale      Termeni si conditii forum      Contact