Index
Index forum Index forum
Autentificare Autentificare
Inregistrare Inregistrare
Cine este online Cine este online
Galerie imagini Galerie imagini
Calendar evenim. Calendar evenim.
Cautare detaliata Cautare detaliata
Ghid forum Ghid forum
Album astrofoto
f4.jpg
Imagine aleatoare
Blog
Inregistreaza-te pe forumul astronomy.ro
Colaboratori

Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.

Meteo
Vremea in Bucuresti
Statistici forum
Numar total de mesaje in forum: 224928
Numar de utilizatori inregistrati: 2840
Cel mai nou utilizator inregistrat: Marian Gh
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 543 la data de Vin Mar 29, 2024
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat   
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute
Legenda
Mesaje noi Mesaje noi
Nu sunt mesaje noi Nu sunt mesaje noi
Forumul este inchis Forumul este inchis

Binoclu Lidl Bresser 12X32


Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect  

Binocluri / Spottingscope

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Autor Mesaj
Cata Mircea
Membru
Membru


Data inscrierii: 24 Dec 2009
Mesaje: 117



Localitate: Brasov

MesajTrimis: 18 Oct 2013 19:51 Download mesaj
Titlul subiectului: Binoclu Lidl Bresser 12X32
Raspunde cu citat (quote)

Horor ...nu-l puneti la ochi ca ramaneti cu sechele. Este drept ca-i oferta ( 39.99 ron ) ...dar mai bine mancati o ciorba de burta de banii aia si mancati doi mici .
_________________
Celestron Omni XLT 120
Binoclu SkyWatcher 12X50
Sus
Mars Boy
Membru
Membru


Data inscrierii: 26 Mar 2013
Mesaje: 126



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 19 Oct 2013 21:46 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Din ce punct de vedere ? Adica banuiesc ca din toate in afara de pret ... sau poate nu se merita nici mai putin de 40 dapai 40. L ai achizitionat tu sau l ai incercat pe cel expus in magazin? Poate l au scapat pe jos si o fi fost cu probleme. Bresser fac lucruri bune asta e clar. Dar la banii aia ... e pentru turisti care nu sunt "in domeniu opticii"... plus ca nu ai ce cere de la un 32mm.
Sus
catalin dumitru
Membru
Membru


Data inscrierii: 22 Iul 2010
Mesaje: 2675

Motto: telescopul scuza mijloacele

Localitate: Shatra Neamtz

MesajTrimis: 19 Oct 2013 22:22 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Mars Boy a scris:
Din ce punct de vedere ? Bresser fac lucruri bune asta e clar.


Tzeapa ! Brand cracuit cu nesimtire .

Cand i s-a terminat neveste-mi parfumul Tresor adus din vest , am dat fuga la parfumeria de fite din hipermarket-ul din oras.

I-am adus acelasi parfum dar era o porcarie copiata perfect la aspect.

Am avut un ceas Rolex facut in Thailanda (Tolex Smile ) .Cu greu putea fi deosebit de unul original.

Nu stiu de ce li se permite acestor Mall-uri sa comercializeze produse contrafacute .

_________________
Hai noapte , hai !!
Sus
Mars Boy
Membru
Membru


Data inscrierii: 26 Mar 2013
Mesaje: 126



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 19 Oct 2013 23:58 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

catalin dumitru a scris:
Mars Boy a scris:
Din ce punct de vedere ? Bresser fac lucruri bune asta e clar.


Tzeapa ! Brand cracuit cu nesimtire .

Cand i s-a terminat neveste-mi parfumul Tresor adus din vest , am dat fuga la parfumeria de fite din hipermarket-ul din oras.

I-am adus acelasi parfum dar era o porcarie copiata perfect la aspect.

Am avut un ceas Rolex facut in Thailanda (Tolex Smile ) .Cu greu putea fi deosebit de unul original.

Nu stiu de ce li se permite acestor Mall-uri sa comercializeze produse contrafacute .


La parfumuri sunt de acord cu tine. Dar intr un magazin serios nu se aduc falsuri ca daca cineva isi da seama si le face reclamatie au pus o rau. La instrumente optice nu am auzit sa se faca fake uri... oricum Lidl nu aduce chestii contrafacute. Daia si au marci proprii sau necunoscute ... La ceasuri iti dau dreptate iar. Dar din nou ... in magazinele de specialitate din romania ... din mall uri .... sunt chestii autentice. Eu am un ceas luat pe sistemu asta si iti zic ca e autentic .. iti dai seama dupa materiale si dupa mecanica dinauntru ... dupa sticla etc. Ai si garantie la el. Nu ti l da si pleci... cu nume prenume etc. Cel putin eu n am dat pana acum de obiecte contrafacute cand vine vb de electronice haine sau accesorii gen ceasuri. ( in magazinele pe bune ma refer ... nu in piete evident ). Si apropo de Bressere de la Lidl ... ei au mai avut ... un spectiv ... un binoclu 8x60 un monoclu night vision 5x50 si binocluri mici ... un 10x50 parca ... etc Bresser e frima germana la origine ... la fel si Lidl ... daia tot fac afaceri Very Happy Pretul pentru binoclu 8x60 era de 170 180 ceea ce e extraordinar. Iar pentru nightvision era de 200 sau sub chiar .... iar acelasi model e 900 in magazine ... si scria ca e redus 75 la suta ....
Sus
Mars Boy
Membru
Membru


Data inscrierii: 26 Mar 2013
Mesaje: 126



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 20 Oct 2013 00:07 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Am si avut ocazia sa testez binocluri bresser la domnul Costescu si sunt bune din toate pct de vedere. La bani de genu 200 lei ... e perfect instrumentul. Mi a placut foarte mult 16x50. Grosisment bun, imagine buna si usurinta in utilizare. cu 20x50 ul ... tot din seria Bresser Hunter ... am avut impresie exact opusa. Foarte greu de tinut din mana si imaginea vizibil mai intunecata decat 16x50 ... la fel si tremurul. Bresser au si modele 10x50 bak4 FMC ... tot pe la 200 ... Wide field ...
Sus
tavi 84
Membru
Membru


Data inscrierii: 28 Iun 2013
Mesaje: 558



Localitate: Roman

MesajTrimis: 20 Oct 2013 13:09 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Mi-am mai exprimat opinia pe topicul review binoclu TCM 16X32,insa revin cu precizari si aici.Binoclul Bresser 12X32 comercializat acum in Lidl are o distorsiune a imaginii tip pincushion exagerata,plus necesitatea de a-ti impinge ochii in cupele ocularelor pentru a vedea tot campul,destul de ingust de altfel.In magazin am incercat mai multe exemplare!Desi constructia lui este tipica pentru binoclurile compacte ieftine,imaginea e mai proasta decat la altele.
_________________
Pentax SP 20X60 WP
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect   Binocluri / Spottingscope

Download topic
Pagina 1 din 1
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Nu puteti atasa fisiere in acest forum
Puteti descarca fisiere in acest forum
© 2015 astronomy.ro
Termeni si conditii generale      Termeni si conditii forum      Contact