
-----------------------------------
jimao22
20 Feb 2012 21:55


-----------------------------------
Cei care au observat soarele fara protectie potrivita nu au avut nimic de comentat fiindca nu au mai gasit pixul si nu au mai vazut unde au pus hartia ca sa scrie ce au patit.
Tin minte ca dupa eclipsa din 1999, doamna dr. Pop, directoarea actuala a spitalului de oftalmologie din Bucuresti spunea ca a avut nenumarate cazuri de orbire datorate observarii eclipsei prin filtre nepotrivite. Daca vrei o informare profesionista in domeniu, mergi la ea si incearca sa stai de vorba cateva minute despre subiect. Ai sa fi uimit.
