
-----------------------------------
Mircea Pteancu
08 Ian 2026 12:49


-----------------------------------
Marian

Bine ai venit pe forum! 

Pe partea de astrofoto n-o sa-ti fiu de nici un ajutor, ma ocup numai cu observatii vizuale.
 
Dar citind ca esti moderatorul grupului de pe FB, am o sugestie. Ia legatura cu Bogdan Tofanica si cu Astroclubul Iasi. Prin grupul FB poti sa ''agiti apele'' si sa inviti la activitati astronomice pe amatorii de astronomie din Iasi.
Astroclubul nostru Galaxis reuseste sa adune public la actiuni datorita, in primul rand, grupului FB.
Dau acest exemplu nu ca sa ma umflu in pene, ca sa ma laud ci ca exemplu.

https://www.astroclubgalaxis.ro/


Voi aveti un trecut foarte frumos in Astronomie, daca-i enumeram numai pe Victor Nadolschi, Vintila Siadbei, Florin Lazar, Virgil Scurtu. 
Sunt sigur ca Astronomia de amatori va inflori din nou la Iasi.

Bafta, Mircea
