----------------------------------- AlexT 01 Mar 2021 11:39 Canon 600d - probleme de comunicare cu atp, sharpcap ----------------------------------- Bună ziua! Jur că mai am puțin și sparg camera mărunt cu ciocanul ... Sau mă uita uneori să îmi fac pronostic pe cât de departe și în ce direcție ar zbura bucatele mici de tot ... Mă chinuiesc de vreo săptămână sa fac camera să vb cu laptopul pt platesolving din atp sau sharpcap. Am luat forumurile la disecat și toți spuneau de Pb cu Windows 10 cu media transfer protocol ... Luat vreo 4 versiuni de drivere, făcut un update la media feature pack, luat hkey și editat din regedit, incercat și soluțiile Microsoft cu ale petarde ... Rămân fără idei ... Concluzii: Acum după toate astea Eos utility merge fara sa se mai blocheze ... Live view merge ok ... Etc ... APT merge să facă live view și imediat cum ii dau să facă o serie de 5 pozne ... Pe la a doua sau a treia ...fsss ... Se blochează ... După vreo 30s camera își revine ca și când nu ar fi conectata dar apt tot blocat ... Sharpcap incepe să facă pozne cum îl lansez ... După a doua poza ... Mort în păpușoi ... Va rog tare mult daca cumva știți de vreo soluție să îmi dați de știre ! Pt binele camerei și al vecinilor și sănătății mentale! Mulțumesc frumos!