----------------------------------- iulian90 20 Feb 2021 22:04 ----------------------------------- Salutare tuturor. Am o problemă cu Stellarium 0.19.3, care afișează textul cam urât, uneori neinteligibil. Menționez că după ce l-am instalat (pe un desktop cu Win 7 - 32 bit) și l-am deschis pentru prima dată, mi-a apărut o ferestră în care scria că este o problemă cu subsistemul OpenGL. Am făcut upgrade la driverul plăcii video, NVIDIA Graphics Driver 309.08 și NVIDIA Update 1.10.8 (openGL 2.1), apoi la următoarea deschidere a softului nu m-a mai apărut acea problemă, Stellarium s-a deschis normal, grafica nu părea să aibă probleme, însă textul din dreptul stelelor ,din bara de jos sau din fereastra cu informatii care apare când dau clic pe o stea sau alt obiect ceresc, apare nasol în partea de jos a literelor, ceea ce face uneori de neînțeles textul. Am făcut upgrade și la Microsoft NET Framework 4.6.2 și Microsoft Visual C ++ 2015-2019, dar problema cu textul în Stellarium tot apare. De la ce oare să fie problema, de la driverul plăcii video sau din altă parte ? Mulțumesc anticipat. :)