----------------------------------- Aurel 01 Ian 2021 17:47 ----------------------------------- @ tudor Mersi de explicatii! M-ai mai desumflat cu zoom-urile :( Inca un pic si o sa-mi treaca! Si totusi, exista foarte multe scule cu zoom. Pt cine naiba sunt fabricate? Exclusiv pt fraierii ca mine, care nu stiu cu ce se mananca? Hmmm, probabil ca fraierii ca mine sunt foarte multi, si fiecare producator s-a gandit ca ar fi pacat sa ii piarda de clienti si sa nu le ofere si lor o jucarie cu zoom ... :D @gundalf Da, mersi. Am vazut si eu review-ul acela in cautarile mele. Sunt convins ca e bun, dar pare cam mare si este la limita maxima a bugetului... @dbird Este cel din review-ul asta: https://www.astronomy.ro/forum/viewtopic.php?t=11074 ? Interesant... Sa stii ca ar fi un bun inceput. Este batraior, dar nici eu nu mai sunt tanar :D S-ar putea sa ne intelegem... Ori ma obisnuiesc cu el, ori ma vindec definitiv de magnificatii peste 10x din mana, si implicit si de zoom-uri!!! Iti trimit PM cu adresa mea.