----------------------------------- Dbird 01 Ian 2021 14:31 ----------------------------------- Oauuuuuu!!! ce tirada neasteptata.... :D nu as fi crezut niciodata ca exista o vanatoare de termopane si mai mult decat atat este asa de complicata :D :D :D Deci un monoclu va vedea aproximativ de doua ori mai slaba definitie decat cu un binoclu. Deci nu recomand. As merge pe um binoclu mic... portabil... indemanatic si situat la limita de sus a utilizarii din mana adica 12x. Deci... iata si propunerea. mea :D :D :D :D ce tie si cu afaceristii astia :D :D :D :D Iti trimit daca imi dai o adresa un TCM 12x32 unicat... Dbird :) . Va fi o experienta interesanta probabil.....il testezi, si daca iti place si vezi ferestre cu el, al tau este. Daca nu, mi-l trimiti inapoi. Daca insa te vei imprieteni cu el si vei invata sa il tii in mana.... nu vei mai avea nevoie de trepied. Desi respectivul binoclu poate fi pus si pe trepied. Later edit: deci ca sa fim intelesi, fiind o oferta UBPF, nu te costa nimic .... sau poate cateva impresii scrise, dupa utilizarea lui pe care sa le impartasesti cu noi....dupa mine este binoclul ideal pentru tine....si daca... folosind-ul te imbolnavesti de viziune prin binoclu... :D , vei investi mai mult...si poate nu vei mai fi socat ca exista binocluri asa scumpe...deci atentie... binoclul da dependenta!!! :D :twisted: