----------------------------------- URANUS7 28 Oct 2020 23:22 ----------------------------------- Azi, o bucurie mare pentru mine: albumul (colecția nr. 9) oferit gratis, primilor 10 clasați la competiția "Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020", secțiunea "Our Sun", mi-a sosit prin Royal Mail, in sfarsit. Este o mare bucurie pentru mine sa vad, in acest album, imaginea mea solara printre cele ale marilor astrofotografi de pe tot globul, dar si sa știu ca aceasta imagine va fi expusa in cadrul Royal Museum, pentru câțiva ani buni, de acum încolo, alături de alte 3 imagini ale mele, intrate la alte 2 etape ale concursului. Am colecționat pana acum, cu aceeași ocazie, in total 3 asemenea albume, ediții de lux as zice, ca si calitate. :) Mai jos atașez un colaj cu albumul din 2020 + imaginea mea si textul alăturat, dar si o imagine cu cele 3 albume primite in total. Este o mare provocare ca astrofotograf sa răsfoiești oricare dintre aceste albume, indiferent de secțiunea la care te oprești, dar desigur, secțiunile pentru nebuloase si galaxii (secțiuni cu cele mai laborioase imagini, după părerea mea) sunt cele mai impresionante, mai fascinante. :)