----------------------------------- Vizitator 15 Iul 2020 20:54 Vand Celestron NexStar 130SLT Computerized Astro Telescope ----------------------------------- Celestron NexStar 130SLT Telescop Computerizat cumparat din UK. Pret la cumparare: 600 GBP/ 3,200 RON. Sistem computerizat/ automatizat de aliniere cu cerul/ stelele/ planetele Star Align. Pretul este de 2,100 RON negociabil in functie de oferte. Specificatii si detalii disponibile la: www.celestron.com/products/nexstar-130slt-computerized-telescope Vine in cutia originala cu toate accesorille originale si nu are niciun defect. Greutate totala: 8,5 Kg. Dimensiuni: 28 x 49 x 89 cm. A fost cumparat pentru parintii mei dar nu l-au folosit datorita varstei inaintate si a lipsei de rabdare. Eu l-am deschis si folosit saptamana trecuta in fiecare zi si noapte, in primul rand ca sa ma asigur ca totul merge perfect inainte de a-l vinde si pentru ca vroiam sa vad luna de aproape.. am crezut ca il voi folosi intr-o singura noapte dar a fost greu sa ma opresc odata ce am inceput, aveam vizibilitate minunata :D Telescopul poate fi ridicat de dumneavoastra direct de la mine din sectorul 4, Berceni. Daca doriti sa fie livrat prin curier in Bucuresti sau in tara este necesar sa acoperiti costurile aferente. Am estimat pe site-ul Fan Courieri in functie de valoarea, greutatea si dimensiunile pachetului pentru o livrare in Bucuresti si costul estimat este de 100 RON, care include asigurare si TVA. Va rog sa ma contactati pentru intrebari si mai multe detalii. Multumesc!