----------------------------------- starbuck 24 Noi 2019 07:15 ----------------------------------- @jimao22 Da, stiu cum se lucreaza cu un strung chiar daca nu la modul expert. Observatiile mele au fost rapide si generale tocmai ca sa ofer un ajutor chiar si intarziat avand in vedere ca topicul era deschis de o zi si pentru a da ocazia ulterior sau sa stimulez macar pe cei mai experimentati decat mine sa faca completarile de rigoare. In plus nu am dat informatii incorecte ci din cauzele mentionate cel mult incomplete. Chiar daca s-au mai strecurat si greseli de claritate acestea nu mi se par justificate pentru stilul acesta de repros. Cum spuneam anterior topicul era deschis deja de o zi, de ce nu ai dat tu un raspuns daca te consideri expert ? Daca nu ai putut atunci nu vad cu ce sunt de vina altii. In schimb vii cu tot felul de definitii pompoase pentru ca in final sa nu dai nici o recomandare concreta de strung, adica tema si scopul topicului. Chiar si asa daca esti de parere ca poti face o corectie intr-un mod mai civilizat fara a te simti atacat atunci te rog sa incerci. In caz contrar oricum nu ma intereseaza iar asta e ultima precizare pe care o fac in acest sens. Multumesc pentru intelegere.