----------------------------------- raulbelze 24 Noi 2018 19:19 Sfat achizitionare binoclu Bushnell Legacy WP 10-22x50 ----------------------------------- Buna seara! Sunt prezent pe acest forum din luna Septembrie, iar pana acum am citit diferite discutii despre binocluri dar si despre sfaturile de achizitionare ale acestora. In prezent nu detin niciun binoclu prin urmare ma declar incepator in domeniu. Am tot citit diferite pareri pe anumite forumuri straine, dar doresc sa cer si parerea voastra in alegerea unui binoclu. Produsul pe care as dori sa-l achizitionez este un Bushnell Legacy WP 10-22x50 pe care l-am gasit la un pret destul de bun in Romania, dar doresc sa am si parerea unor profesionisti in domeniu. Am ales acest produs datorita tipului de prisme (BK-4) dar si a puterii de marire pe care o ofera. As dori sa folosesc acest binoclu pentru observatii terestre, cat si astronomice. In ceea ce priveste puterea de marire pana la 22, nu-mi fac probleme, deoarece cel mai probabil in viitor sa achizitionez si un trepied pentru acesta. Din pacate, nu am gasit un loc unde sa pot testa acest produs, pentru a putea observa cum este. Asa ca intrebarea mea este, ce parere aveti despre acest produs, ce parere aveti de calitatea optica? In cazul in care stiti produse mai ok ca acesta, va rog nu ezitati sa le mentionati! Multumesc anticipat!