----------------------------------- IACOB DUMITRU 05 Ian 2017 14:25 ----------------------------------- Dupa parerea mea, la orice nivel spatiul este cel clasic. Dupa parerea mea, geometria se aplica foarte bine la nivelul cel mai intim cu putinta. Pot spune ca cea mai mica actiune trebuie sa fie egala cu un h, adica egala cu actiunea unui foton. Actiunile elementare produc pliuri ale spatiului, la nivel macro ideea de pliu a spatiului se estompeaza. Cand vorbesc de actiune elementara chiar vorbesc de h si nu de multiplii sai. Din calculele mele actiunea elementara are o forma suficient de precisa din punct de vedere al spatiului geometric in care aceasta are loc, forma aparte, forma geometrica neaos euclidiana specifica oricarei actiuni elementare tip h (cel mai mic pas cu putinta). Este adevarat ca una dintre dimensiunile acestei figuri geometrice (acestei forme) este mult mai mare in comparatie cu celelalte, este adevarat ca aceasta dimensiune este strict legata de ceea ce se intelege prin lungime de unda, numai ca fotonul, pe durata unei perioade de oscilatie executa pas cu pas multiple actiuni elementare h, volumul definit de actiunea elementara relativ constant, dimensiunea de gabarit monoton crescatoare/descrescatoare, fiecare eveniment de acest gen avand durate relativ egale.