----------------------------------- mihai leahul 16 Noi 2016 21:28 ----------------------------------- Poate nu are legatura directa, dar e o piesa care arata deosebit. Oricum, nu mai iesi seara cu tevile alea pe coclauri! :lol: Atita mai trebuie, sa mai vada baietii si un laser, ca e gata, ai terminat distractia! Revenind la chestiuni mai practice, astazi am reusit sa finisez inelul de textolit, 454 mm in diametru si 10 latime. Am lucrat cu grija sa nu-l rup, ca este foarte delicat. Montasem si pastilele zilele trecute si am putut face o proba. Pare binisor, dar nu-i suficient! Am verificat si pata de contact, stiind de ceva vreme ca inelele si pastilele de teflon nu calca bine. Aveti minjit cu rosu, prima pata, fara a finisa ceva. Apoi a trebuit sa lipesc/pilesc capetele placutelor, caci se ridicau in sus unele si sa bag la mijlocul fiecarei placute, o bucatica de folie de plastic, ridicind astfel mijloacele acestora. Cu albastru, se vede noua asezare. Pare ceva mai bine. Am sa verific si calculul presiunii miine, dar totusi forta de tragere este mare. Cam 1.5-1.8 kg la brat de 500 de mm. Cred ca freaca si pe laterale ca se aude ceva aluminiu. Dar e greu de vazut unde exact. Inchei, ca vreau sa vad si eu luna in seara asta. Poate iese si de o poza mica! :roll: Spor!