----------------------------------- franculescucristian 07 Iul 2009 15:16 Vand telescop Skywatcher-Dobson-Clasic 203/1200 ----------------------------------- Date tehnice: -Diametru: 203 mm -Focala: 1200 mm -Raport focal: f/6 -Oglinda principala: parabolica -Diametrul secundarei: 50 mm -Focuser Crayford de 2" cu adaptor de 1.25" -Cautator: 9x50 -2 Oculare Super 25 mm si super 10 mm +Bonus Ocular Super 12 mm Telescopul este in stare foarte buna,oglinzile cat si ocularele sunt in satre perfecta,nu au nici un fel de zgarietura ori altceva de genul acesta. Pret 900ron fix+taxe postale Motivul:sunt plecat din tara si nu cred ca am sa-l mai folosesc ani buni de acum in colo Relatii la nr.tel:0767.306.978. (nr.de tel este al fratelui meu asa ca nu-i cereti prea multe detalii despre telescop ca nu se pricepe,daca vreti sa-l vedeti pur si simplu sunati-l)Telescopul se afla in Constanta CER SENIN ----------------------------------- franculescucristian 12 Iul 2009 22:17 ----------------------------------- up ----------------------------------- halflife 13 Iul 2009 11:10 ----------------------------------- salut ti-am trimis pm .Sunt interesat de telescop. Daca l-ai trimite prin curier l-ai ambala in ambalajul original demontat, ma gandesc sa nu se rupa/sparga ceva pe la el?Sunt novice, il pot folosi asa cum e echipat acum si la observatii terestre?.Ms astept raspuns. ----------------------------------- franculescucristian 14 Iul 2009 19:14 ----------------------------------- Scuze celor care mi-au trimis pm. Am uitat sa specific ca nu am internet aici unde sunt acum...nici macar un pic de wi-fi de la vreun vecin...iar cel mai apropriat internet este la veo ora de mine(lucrez la un restaurant situat printre munti)...asa ca internet.....lipsa. Singura legatura este fratele asa ca va rog sa-l sunati pe el Numai bine ----------------------------------- franculescucristian 19 Iul 2009 23:49 ----------------------------------- vandut