----------------------------------- alexme 07 Apr 2022 12:14 EQ5 + luneta polara + urmarire si ghidaj ----------------------------------- Vand montura SkyWatcher EQ5 la care i-am adaugat luneta polara, motoare de urmarire si telecomanda cu ghidaj Lacerta. Se alimenteaza la 6V, dar merge si la 5V. Pentru asta i-am facut un cablu USB - jack 5.5 si merge perfect cu un powerbank USB. Trepiedul este de otel si am doar o contragreutate de 5kg pentru ea. Am folosit-o si la astrofoto uneori. Urmarirea merge foarte bine, se ghideaza de cele mai multe ori pe RA sub 1.0" RMS, pe DEC are un backlash destul de mare pe care nu l-am ajustat. Pretul total pentru toate noi depaseste 3000 RON, eu le dau la 1500 RON. Prefer predare personala in Timisoara sau in apropiere. Nu am cutii pentru montura si trepied, dar gasesc o solutie si pentru livrare prin curier, dar nu de pe o zi pe alta. ----------------------------------- alexme 14 Apr 2022 16:48 ----------------------------------- disponibila - la sub jumatate de pret de noua ----------------------------------- alexme 03 Mai 2022 12:00 ----------------------------------- rezervata ----------------------------------- alexme 07 Mai 2022 12:17 ----------------------------------- vandute, se poate inchide, multumesc!