----------------------------------- Herr_Alien 17 Feb 2018 09:13 [Inca un set de] Efemeride astronomice ----------------------------------- https://herralien-apps.appspot.com/ephemerides/ ----------------------------------- Andi 17 Feb 2018 09:27 ----------------------------------- Foarte interesante și utile. O întrebare, poate redondantã, ce scarã de timp este folositã? De exemplu Anuarul astronomic al Academiei folosește timpul terestru, anuarele rusești folosesc timpul universal, ... Sigur, se poate afla comparînd datele ce trebuie calculate cu diferitele scãri de timp; dar „calculelele” iau timp. :D PS Mulțumesc, am aflat; nu citisem tot. :wink: ----------------------------------- Mircea Pteancu 18 Feb 2018 00:55 ----------------------------------- UTC ? Alex Multumesc pentru efemeride , le-am inclus pe lista blogului meu. La mine esti vecin cu Tony Flanders...sper ca n-ai nimic impotriva ! :D Toate cele bune ,Mircea ----------------------------------- Armand Popa 19 Feb 2018 10:20 ----------------------------------- foarte util si asta si restul aplicatilor de pe site! Multumim ----------------------------------- Herr_Alien 19 Feb 2018 10:56 ----------------------------------- Multam. Bug tracker-ul pentru aplicatie permite postari anonime. Asa ca daca vedeti vreo problema cu aplicatia, o puteti loga in bug tracker. Sau o postati pe forum, cum va e mai usor.