----------------------------------- canonistul 04 Dec 2016 19:07 binoclu Tasco 10x50 Japan ----------------------------------- va salut ! acest binoclu vintage, pare colimat bine, se vede clar prin ambele lentile, pare fff vechi, nu am gasit date despre el. imi puteti spune valoarea lui?? am gasit Tasco de la 4000$ la 20 $. astept un raspuns. multumesc anticipat! imagini aici : http://imgur.com/VrNWdBF ----------------------------------- lentilozaur 04 Dec 2016 20:31 ----------------------------------- Nu este un instrument valoros. Daca ai si tocul din piele si binoclul este in stare buna (fara urme de utilizare, cu optica curata, cu mecanica functionand usor) ai putea cere 250RON pe el. Din cate am vazut are niste elemente mecanice lipsa asa ca probabil 200RON este un pret bun din punctul meu de vedere. ----------------------------------- Dbird 05 Dec 2016 08:44 ----------------------------------- Dintr-o singura poza este foarte greu sa spui mare lucru. Daca mai postezi cateva poze vom stii mai bine. Oricum ( cu aproape 99.9% precizie) pretul maxim este dat deja in postul lui adrian. Este un normal 96m/1000m, mai mult ca sigur BK7 , probabil japonez. Pretul poate sa mai scada dar sa creasca as spune ca nu mai are nici o sansa. Niu va luati dupa preturile vehiculate pe siturile second-hand de la noi , sunt absout absurde marea lor majoritate.