----------------------------------- mcuzic2002 24 Ian 2013 19:27 colimare binoclu roof ----------------------------------- Am un binoclu Vanguard 10x50mm decolimat...problema e ca binoclul este cu prisme roof,si nu are la vedere suruburi de colimare...am citit pe net ca pt. binoclurile roof,suruburile de colimare s-ar afla in oculare,mai exact in spatele cauciucurilor de pe oculare...exista cineva din Cluj pe aici care mi-ar putea colima binoclul,va rog?...bineinteles ca nu ma astept sa fiu servit pe gratis :D ... sincer nu ma pricep deloc,si nu vreau sa stau cu binoclul in dulap,cand as putea sa-l folosesc sub stele...astept mesaje in privat,sa nu aglomeram forumul...multumesc 8) ----------------------------------- MiroJenu 24 Ian 2013 20:15 colimare binoclu prisme roof ----------------------------------- Am colimat binocluri cu prisme poro si binocluri cu prisme roof. Pot sa-ti colimez binoclul tau.( in Cluj Napoca) Telefon: 0755835515. ----------------------------------- mcuzic2002 24 Ian 2013 20:38 ----------------------------------- Va multumesc,o sa va contactez in zilele astea,inainte sa vin la Cluj...numai bine :) ----------------------------------- Mihai Ciocinta 31 Iul 2019 16:01 Re: colimare binoclu prisme roof ----------------------------------- Am colimat binocluri cu prisme poro si binocluri cu prisme roof. Pot sa-ti colimez binoclul tau.( in Cluj Napoca) Telefon: 0755835515. Buna ziua, daca mai oferiti serviciul de colimare, as avea si eu un binoclu 7x50. Am incercat sa sun la numarul de mai sus dar se pare ca nu mai este valabil. Multumesc!