Index
Index forum Index forum
Autentificare Autentificare
Inregistrare Inregistrare
Cine este online Cine este online
Galerie imagini Galerie imagini
Calendar evenim. Calendar evenim.
Cautare detaliata Cautare detaliata
Ghid forum Ghid forum
Album astrofoto
Copy_of_luna1-0.jpg
Imagine aleatoare
Blog
Inregistreaza-te pe forumul astronomy.ro
Colaboratori

Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.

Meteo
Vremea in Bucuresti
Statistici forum
Numar total de mesaje in forum: 224677
Numar de utilizatori inregistrati: 2836
Cel mai nou utilizator inregistrat: Aeryn Sun
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 543 la data de Vin Mar 29, 2024
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat   
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute
Legenda
Mesaje noi Mesaje noi
Nu sunt mesaje noi Nu sunt mesaje noi
Forumul este inchis Forumul este inchis

Iacătă-mă...


Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje  

Who's Who

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Autor Mesaj
Thrakian
Membru
Membru


Data inscrierii: 26 Feb 2009
Mesaje: 54



Localitate: București

MesajTrimis: 13 Mar 2009 00:10 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

marius78 a scris:
Sa nu iti faci impresia ca noi am fi ''inchizitia''si tu ''Galileo Galilei''doar ca unii dintre noi cu o oarecare documentare in domeniu nu poate, sau nu vrea sa accepte asemenea teorii.


Iar faci presupuneri prezumțioase despre mine. În pasajul în care spui unii dintre noi cu o oarecare documentare în domeniu... Probabil că îi cunoști personal pe toți cei cu care m-am contrazis, probabil că ai oarecare (oare care?) documentare în domeniu (oare care?), probabil că ai citit topicul cu pricina și probabil că mă cunoști personal și pe mine din momentul în care intri pe forum exclusiv pentru a face observații mocca.

marius78 a scris:

Eu cred ca mai bine ai face ceva practic.Degeaba ai impresia ''ca ai dreptate'' daca nu poti sa demonstrezi cum nu o sa poata sa demonstreze nici ceilalti de pe la teorii alternative.


E clar că am greșit mai sus când am presupus că știi despre ce vorbești (că ai fi citit topicul pe care am scris și eu ceva aici).
Și e clar că nu am greșit când am presupus că ești un soldat în căutare de armată...

Să demonstreze ce? Cine? Și mai ales cui - ție?! Shocked
Numerele de la loto de duminica viitoare nu le știi cumva?

Fii bun, dar, și fă-ne o favoare amândorura renunțând la acest topic. Ne putem vedea pe altele și ne putem vedea de altele...

Mulțumesc.

_________________
Oh my God!... Is full of stars...
Sus
marius78
Membru exclus
Membru exclus


Data inscrierii: 04 Mar 2009
Mesaje: 682

Motto: Un prost nu spune lucruri inteligente dar un om inteligent spune multe prostii.

Localitate: Prahova

MesajTrimis: 13 Mar 2009 00:47 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Nu am nimic cu tine ptr ca nu te cunosc si personal nu cunosc pe nimeni de pe forum.

Povestea a plecat de la faptul ca nu agreez persoanele care isi racesc gura degeaba,persoane care cred ca pot schimba stiinta si legile fizici pe care le stim cu toti.
In schimb imi plac persoanele care fac si ceva practic cu toate ca au multa teorie in cap.Te invit sa iti prezinti teoriile pe care le susti facand experimente sa ne convingi si pe noi ca ai dreptate.

Apropo tu ce fel de afirmati faci? ,daca ale mele sunt moca
Sus
Thrakian
Membru
Membru


Data inscrierii: 26 Feb 2009
Mesaje: 54



Localitate: București

MesajTrimis: 13 Mar 2009 01:23 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

marius78 a scris:
Nu am nimic cu tine ptr ca nu te cunosc si personal nu cunosc pe nimeni de pe forum.

Povestea a plecat de la faptul ca nu agreez persoanele care isi racesc gura degeaba,persoane care cred ca pot schimba stiinta si legile fizici pe care le stim cu toti.
In schimb imi plac persoanele care fac si ceva practic cu toate ca au multa teorie in cap.Te invit sa iti prezinti teoriile pe care le susti facand experimente sa ne convingi si pe noi ca ai dreptate.

Apropo tu ce fel de afirmati faci? ,daca ale mele sunt moca


Nu înțeleg de ce pe acest topic de introducere și/sau bun venit ajungem să avem astfel de discuții... Tu poți înțelege cum de s-a ajuns la tonul ăsta de Miliție?

UNDE AM SPUS/SCRIS EU CĂ VREAU SĂ SCHIMB LEGILE FIZICII sau orice alte aiureli ce te bântuie?
Nu poți să înțelegi textul scris de un om dacă nu îl citești. În întregime.
Nu am chef de făcut războaie cu armate virtuale sau adepți ai contrazicerii sterpe.
Nu îmi place stilul tău în care ba dai sfaturi, ba mă inviți la prezentarea unor teorii, ba ești total nepoliticos când spui că scriu baliverne (deși este evident că ai nimerit pe acest topic aiurea) sau când pui vorbe în gura mea... Vorbe ce nu îmi aparțin.

Acum te rog mult, încă o dată, renunță la a scrie pe acest topic.
Un pic de politețe... Promit reciprocitate - nu am să intru niciodată pe topicul tău de prezentare...

Mulțumesc.

PS Pentru afirmația ta hazardată cu balivernele, evident că îmi datorezi scuze. Nu am pomenit ca aici să fie tolerată insulta. Scuzele poți să mi le prezinți pe topicul tău de prezentare.

_________________
Oh my God!... Is full of stars...
Sus
marius78
Membru exclus
Membru exclus


Data inscrierii: 04 Mar 2009
Mesaje: 682

Motto: Un prost nu spune lucruri inteligente dar un om inteligent spune multe prostii.

Localitate: Prahova

MesajTrimis: 13 Mar 2009 08:45 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Citeste mesajele din urma ca sa iti dai seama de la ce a plecat discutia .Pentru mine topicul asta este inchis
Sus
Blakut
Membru
Membru


Data inscrierii: 03 Noi 2008
Mesaje: 1355

Motto: Per Aspera ad Astra. Sau cum era?

Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 14 Mar 2009 01:04 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Auzi, chiar vrei sa iti citez toate posturile tale? Altfel rusinica? Very Happy Nu ma deranja sa ma iau la tranta cu conceptele voastre, o faceam in masura in care imi clarificam mai bine in cap modelul matematic corect, de mecanica si geometrie. Mai incolo nu ma mai intereseaza, ti-am zis unde ai gresit (ca doar la torsiunea dreptei nu ne-am pus de acord). Daca vrei sa discutam pe subiect, acolo ne vedem Wink
_________________
Vizitati-mi blogul cu poze! http://blakutps.blogspot.com/

Unde-s multi puterea creste,
Da' gandirea nu sporeste...
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje   Who's Who Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5

Download topic
Pagina 5 din 5
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Puteti atasa fisiere in acest forum
Puteti descarca fisiere in acest forum
© 2015 astronomy.ro
Termeni si conditii generale      Termeni si conditii forum      Contact