----------------------------------- Mosu' 08 Mar 2010 23:32 de toate ..... la 2 bani ! ----------------------------------- Pardon Doru, aici in tara se dau doar doi bani pe astronomie , si aia gauriti, ba mai platim si TVA la ei! Mihnea, am elev in clasa a 9-a care se lupta dupa cum zici tu, cu cei de a 11-a si a 12-a si e cot la cot cu ei ; Locul 1 la juniori e tot sub varsta specificata in precizari; in plus, locul 2 la juniori, cu 10,5puncte, l-a luat un elev de-al meu din clasa a 4-a, peste cei de a 8-a cu minim 2 p. dar saracul nu are voie sa mearga la olimpiada din cauza regulamentului!. Nu e problema ce poti sa inveti, ci ce intelegi din ce inveti si mai ales ce poti aplica. De ce numai juniori si seniori sau de nu are doar o singura categorie ca astrofizica? Pentru ca nu are pantaloni ! Sau desuuri! Insa cel mai logic raspuns il vei afla de la cei de la care vine ploaia, tatii olimpiadei internationale, ai caror muschi asa vrea ei! Pentru ca sistemul lor inca a ramas ceea ce era si pe vremea mea, pentru cunostinte cat mai vaste pentru cei mai mari pitici din lume. Ai lor, bineinteles! Bafta si numai succesuri romanesti!