----------------------------------- raduM 16 Dec 2007 17:25 ----------------------------------- Copiii cu adevărat extraordinari sunt în general și foarte ocupați și foarte pragmatici. Nu-și prea pierd timpul prin locuri culturale (la cofetărie sau...cum se cheamă la voi - sală de net) :lol: :lol: :lol: . Forumul de astronomie pe care îl avem noi nu le oferă nimic, poate doar imaginea - serioasă, decentă :D - a unor pasionați de o tehnologie la care ei încă nu se gândesc, combinată din păcate cu imaginea - neserioasă și indecentă :( - a unor frustrați care-și expun teoriile pe unde pot. Chiar dacă știu de forumul ăsta - lucru pentru care nu bag mâna în foc - , chiar dacă l-au citit, probabil nu îi incită cu nimic. Venind în întâmpinarea întrebării lui Forever, am sfătuit-o pe Sânziana să se înscrie și să întrebe fără rețineri orice nu-i pot eu explica. Poate, încet-încet, vom putea dezvolta și vor fi interesati si olimpicii de la astronomie. Deocamdata, ceea ce am constatat este faptul că - exceptie Mirunica și Ioo Vilmos pe care-i stiu si chiar sunt pasionati - la olimpiada de Astronomie ajung cei care nu au acces la Fizică sau Matematică. Mai departe...no comment.