----------------------------------- StarChild 02 Apr 2020 16:15 ----------------------------------- Dintr-o ... confuzie (sa nu-i zic regretabila eroare...ca nu e regretabila)...azi am iesit sa pozez Soarele. Am vazut pe pagina de facebook a lui @uranus7 o poza mega tare cu Soarele si 3 grupuri maricele de pete solare. Am zis, asta-i momentul!, ca de mult nu am mai vazut ceva activitate pe Soare. In pauza de masa (lucrez de acasa) am iesit repede cu tot calabalacul in curtea blocului sa fac niste filmari la Soare. M-am tot strofocat sa focalizez, am reusit intr-un final destul de binisor, dar nu vedeam petele.... oarecum dezamagit, am concluzionat ca precis @uranus a pozat dimineata mai devreme, si in cele cateva ore diferenta petele s-au rotit, asa ca am pierdut ocazia, poate eventual sa ies iar acu dupa amiaza poate am noroc sa le prind cand se intorc iar pe fata vizibila. In fine, am prelucrat, am prins o pata mica si amarata....dar asta e, am prins-o. Ulterior...am intrat iar pe pagina lui @uranus7 sa ma mai uit la poza lui, si abia atunci am vazut ca era o RE-postare din 2017 ...2 aprilie...dar acu 3 ani :-) Asta e....mi-a facut bine putin exercitiu :