----------------------------------- saiph 13 Sep 2019 09:02 ----------------------------------- Pai tu ai vrut magazin din Bucuresti... :| Eeh, nu-i tocmai raspunsul potrivit :) e ca alalalt "pai, la banii astia, ce te-asteptai". Astea-s "bucurestenisme", ca sa nu zic altfel. Alex, te rog ia legatura cu dl Costescu de la Alcor (instrumenteoptice.ro) si iti garantez, nu vei fi dezamagit. Vei intelege cu cine stai de vorba de cum raspunde. Daca nu are in momentul ala timp sa vorbeasca pt ca e in alta convorbire cu clienti, te suna inapoi, sau poti reveni dupa cateva minute. Dumnealui este un domn deosebit, cu D mare, il cunosc si am ramas in relatii foarte bune de mai bine de 12-13 ani, mereu m-a servit cu aceeasi amabilitate, daca nu a avut ce cautam mi-a recomandat alta optiune pana soseste comanda cu accesoriul cautat, dar nu a incercat niciodata sa faca ceea ce ai prezentat, nu-i sta in caracter. Si mai ales, nu incearca sa te convinga ca vrei sa cumperi ceva nepotrivit. Orice opinie separata (dpdv tehnic, nu pt upsale) o vei primi doar ca opinie, nu ca si conditie pt tranzactie. Ce sa mai zic, te vei convinge. Suna-l, stabileste o zi si o ora potrivita pt amandoi si fa-i o vizita. Nu are observator, astroclub, produse super scumpe sau alte mega-realizari marete ca dl de la telescoape.ro (pacat.. imi pare rau pt ce ai avut de patit.. speram ca intre timp sa se fi schimbat putin, in bine; tot cam de atata timp il stiu si pe dlui), dar ceva imi spune ca experienta va fi "usor diferita" :)