----------------------------------- jimao22 06 Mar 2019 21:16 ----------------------------------- Camera calda este inchisa complet de sambata trecuta, avand montati toti peretii, usa si acoperisul. A fost un tur de forta sa fac toate astea in 2 zile. Miercurea trecuta am pus restul peretilor pe pozitie (mai putin unul, care necesita un decupaj delicat si era greu sa il probez singur) si am montat usa de pvc. Joi mi-am luat un ajutor si impreuna cu el am lucrat de la 10 dimineata pana la 10 seara aproape neitrerupt ca sa termin de pus placile de acoperis in primul rand, pe care era imposibil sa le montez singur. As fi vrut sa mai fac cate ceva zilele astea, dar mi-a fost imposibil datorita obligatiilor curente. Am luat insa scandurile si patratii pentru dusumea si maine voi incepe sa montez pardoseala. Sper sa termin intr-o zi, pentru ca in week-end sa fac instalatia electrica si sa mut toate acareturile in noua camera. Fereastra o voi monta ultima. Ca si costuri - despre panouri v-am spus deja. Aditional: Usa si fereastra de pvc - 600 lei ambele Lemnul pentru pardoseala - 340 lei Suruburi, consumabile, coltari - 100 lei Plata pentru baiatul care m-a ajutat - 150 lei Mai trebuie inchis golul de deasupra usii si de facut niste inchideri laterale la acoperis, ca sa aiba o terminatie frumoasa. Cateva poze cu evolutia lucrarilor - mai jos.