----------------------------------- jimao22 23 Feb 2019 22:27 ----------------------------------- Ieri am cumparat panourile tip izopan - si de perete si de acoperis. Am avut nevoie de 7 bucati x 1.90 m lungime de panou de perete (latimea este de 1 metru la toate panourile) si 3 bucati de 3 metri pentru profil de acoperis. Deoarece nu am estimat corect preturile, am venit acasa doar cu cele 3 panouri de acoperis, dar fiindca vreau sa am o streasina ca lumea la camera calda, am sa mai iau un panou pentru acoperis. Fiindca nu au fost exagerat de lungi, le-am putut aduce acasa lejer intr-o duba inchisa. Totul ma va costa (inlcusiv panoul buclucas) cam 1930 lei. Destul de mult daca ma intrebati, dar asta e - daca e bal, bal sa fie. La asta se aduna 50 de lei niste sururburi cu cap torbant pentru prinderea panourilor de structura de lemn. Am ajuns aseara foarte tarziu acasa, fiindca am lucrat cu Erwin la un alt proiect, foarte interesant (o sa fie probabil subiectul unui alt topic) si am fost hotarat sa incep de dimineata sa lucrez la montatul panourilor pe structura deja facuta. Doar ca niste probleme personale cu rezolvare urgenta de dimineata si apoi somnul de frumusete de dupa amiaza mi-au bulversat planurile. Asa ca am inceput sa mesteresc (singur de asta data) incepand cu ora 3 dupa amiaza. Deci mare lucru nu am facut. Am montat doar 2 panouri, dintre care la unul a trebuit sa fac un decupaj la un colt si o latura inclinata jos, din cauze de Dorel care a turnat stramb placa de beton, desigur. Nu e grav dar e frustrant, cand ai pretentii si sti ca se putea si fara probleme d-astea. Usa si fereastra - luni vor fi gata. Nu stiu cat de mare sa fac fereastra... Partea de sus la toate panourile de perete va fi taiata conform caderii de nivel, acum sunt lasate asa deocamdata, nu se stie niciodata!... Cateva poze, ca sa documentam cazul.