----------------------------------- bogdan69 03 Dec 2018 05:51 oculare, monturi si accesorii astro ----------------------------------- Scot la vanzare ce imi prisoseste, ce am strans de-a lungul timpului. Predare personala n Bucuresti sau expediere prin curier rapid, caz in care in sarcina mea intra ambalarea corespunzatoare, in sarcina cumparatorului intra costurile de expeditie si ramburs. In functie de valoarea achizitiei se poate livra personal in raza de 150-170 km in jurul Bucurestiului, fara costuri suplimentare. Deocamdat nu am poze, in principiu toata lumea stie cum arata, cele noi sunt noi si atat, insa o sa le fotografiez si o sa atasez, la cerere. Daca exista doritori se poate face si un set complet, instrument cu varianta de montura, oculare si cautator. Se pot face propuneri pentru variante si pret in PM 1. Ocular super 25, absolut nou, in cutie, provine de la un telescop Skywatcher 80 lei 2. Ocular Super 10, absolut nou, in cutie, provine de la acelasi telescop 70 lei 3. Barlow 2x, din acelasi set in aceiasi conditie 80 lei 4. Super Plossl 6mm GSO, nou, in cutie 70 lei 5. Super Plossl 25mm, multi coated, folosit, capac superior, fara cutie, 70 lei 6. Super Plossl 10 mm, multi coated, fara capace si cutie, 50 lei 7. Plosssl SWA 4mm, cutie si capac superior 100 lei 8. Cautator 6x30 in cutie, capace originale, suport SpringLoad, absolut nou, nescos la stele, 110 lei 9 Cautator 6x30, folosit, urme de utilizare, suport springload, fara capace 60 lei 10 Filtru solar cu suport, pentru Newton Skywatcher 150mm 70 lei 11. Adaptor 2:-1,35: 60 lei 12. Tub prelungire 2" lungime 43mm 150 lei 13. Montura AZ3, stare buna, trepied aluminiu si tava accesorii 250 lei 14. Montura NEQ3, trepied aluminiu, tava accesorii, doua greutati, varianta alba, absolut noua. a venit insa fara capacul superior pentru luneta polara. Nu mai are cutia, doar cea pentru greutati. Pret 700 lei 15. Tub optic Newton Skywatcher 150/750, Black Diamond, absolut nou, in cutie. Cu sina si inele de prindere. 900 lei