----------------------------------- Daniel Simion 23 Oct 2018 10:01 ----------------------------------- Optica acestor binocluri este foarte buna, singura problema pe care o vad eu este inconsecventa calitatii. Am cumparat si eu un binoclu asemanator, de la acelasi importator sau vanzator, dar cu ceva probleme. -Gulerul de reglaj al ocularului din stanga se misca din cauza asamblarii gresite a ocularului(tubul care tine optica ocularului este mai lung si saiba care strange acel guler de reglaj nu ajunge la el). -Cauciucul de pe corpul prismei din dreapta era dezlipit -Si cel mai grav: O puternica curbura de camp, dar doar in partea de jos a imaginii. Daca focalizez imaginea in centru, aproximativ 15-20% din partea de jos a imaginii este blurata destul de rau in ambele oculare. Am incercat sa focalizez imaginea astfel incat sa fie clara partea de jos si a mers, dar restul imaginii nu era in focus in mod evident, imaginea fiind blurata. Binoclul Delta il voi returna si nu stiu daca sa comand un Sky Rover MS 10x50 de pe Aliexpress sau sa cer sa mi se inlocuiasca acesta.