----------------------------------- dreammer54 23 Oct 2018 07:31 ----------------------------------- Multumesc. Atunci o sa folosesc si eu contrapiulita. De fapt, pun intai o piulita hexagonala, iar cu rol de.contrapiulita foi folosi piulita-fluture pe care o am acum. Ma gandeam ca atunci cand am dat gaurile pentru surub, poate nu am tinut masina de gaurit chiar perpendiculara. Eu m-am straduit sa fac treaba cat mai buna, dar intotdeauna am avut o problema cu gaurile date din mana (gauri cu bormasina...). Eu sunt obligat sa merg pe jos cam 1 km.dus-intors. Iar in viitorul apropiat, va trebui sa merg cam 4 km.dus-intors!!! Acum mai merge sa ma deplasez pe jos, cu tubul in spate si montura pe carucior. Dar pentru 4 km., sigur voi apela de fiecare data la taxi, nu am incotro! Am.ca tarit, de curiozitate, trepiedul cu montura din teuri: 4,3 kg. Alta viata! Contragreutatile nu le-am socotit, pietroaiele pe care le-am dus in poienita de observatii sunt la locul lor :), desi activitati au fost in zona aia (din pacate, muulte batiste de hartie si vreo 2 pet-uri de bere lasate unde s-a nimerit). Cosul de gunoi e la cel mult o suta de metri, dar probabil ca a fost vopsit cu ceva vopsea speciala, pe care unii pur si simplu nu o pot vedea!!! Diseara poate nu uit sa-mi iau o punga in plus si le adun eu, nu o zic ca sa ma laud, dar nici nu-mi pica orgoliul daca fac asta.