----------------------------------- dreammer54 14 Oct 2018 20:15 ----------------------------------- Acum am inteles, sper: daca placa de baza e mai groasa, nu e obligatoriu ca pernele de teflon sa stea deasupra picioarelor. Eu vreau sa maresc atat greutatea in partea de jos, cat si amprenta la sol. Cate putin din fiecare. Dar cat inseamna acest putin, nu stiu. Poate fac o placa trilobata din 2 bucati de placaj suprapuse si un pic mai mare decat asta de acum. Ar insemna totusi 30 mm.grosime totala... Eu cand am incercat sa dezlipesc lemn sau placaj de pe alt placaj, m-am chinuit mult si intotdeauna s-a desprins cu tot cu material, uneori destul de mult. O sa vad maine, dar daca nu merge usor, o sa fac alta. Distantier chiar vreau, nu-mi place ideea de a avea doar 2,5 cm.(grosimea pucului) intre montura si sol. Primul imbold a fost sa pun piulita cu gheare in partea opusa, deci spre sol. Ca sa am piulita deasupra, in interiorul rocker-box-ului, pentru a o strange sau slabi oricand vreau. Totusi, desi nu mi-am dat seama de ce e mai bine cum zice stellafane, am decis sa urmez sfatul si sa nu mai incerc sa reinventez eu roata. Multumesc.