----------------------------------- dragos.n 12 Iul 2017 01:56 ----------------------------------- Sunteti ... cum sa zic ...patrioti , bravo ! Nu absolutizam dar putem sa generalizam. Totusi , din nicio masina nu urla ''asa de klumea'' manelele ca dintr-ale romanilor. Si ce de lovele se arunca la cate un recital al manelistului Parizer Salam ! Cam pentru doua-trei Ritchey-Chretien de 50 cm. Mircea Exista rele mult mai mari decat manelele in aceasta tara. Si am sa dau un exemplu: Dupa revolutie, imediat a inceput o campanie de denigrare a Romaniei si a romanilor. La inceput mai modesta, dar apoi, din ce in ce mai viguroasa. Acum a devenit o moda preluata din pacate chiar de oameni bine intentionati, dar care cad prada acestei campanii dusa in intreaga medie ''democratica'', aflata sub proprietatea prietenilor nostri occidentali, aceeasi care au avut grija sa distruga 90% din industria noastra. Suntem noi fara de pacat? Nu. Dar comparativ cu cei care ne ''lauda'' suntem mici copii. Suntem bebelusi neintarcati la capitole precum coruptia si furtul din bani publici. Cei care citesc presa adevarata din lumea asta, pot da o sumedenie de exemple, din multe zone. Evident, presa de la noi e ocupata sa ne spuna ca noi suntem cei mai rai. Si multi cred asta, din pacate, fara sa cerceteze. Dar avem marea vina ca unii asculta manele. Eu nu ascult. In matematica, n-1 nu e egal cu n. Deci generalizarea este o eroare. Dar adevarata eroare este inrolarea in corul anti-romanesc, fara sa deschizi ochii bine la scopul acestui cor. Este acest scop indreptarea noastra, spre un nivel neatins nicaieri, sau e altul?