----------------------------------- milanpicard 08 Iul 2017 13:18 ----------------------------------- Faine pozele. Eu nu vreau sa ma bag in ce faceti voi, dar imi amintesc cand vanam Luna si eu... si am identificat 100 de chestii pe suprafata ei, cratere, bazine, canale de lava, locurile unde navele Apollo au aselenizat... si am invatat sa ma orientez pe Luna, ce chestie unde e... pe langa supercraterele Tycho si Copernicus, multe chestii interesante, de ex. Messier si Messier 1, doua cratere de la un singur meteorit, pt. ca a ricosat de prima data pe supratafa... nah, din astea. De ex. in TLAO explica totul super interesant. Cum ca la fiecare faza a Lunii vezi alte lucruri si altfel... muntii Carpati de pe Luna :) iesind doar cu varfurile din negura... Pe acest thread nu am cititi nimic din aceste chestii. Nu stiu, poate v-ati uitat la astea, si eu doar nu mi-am dat seama. Daca v-ati uitat, scuze ca am crezut altceva. Daca nu, va recomand sa aveti rabdare sa identificati aceste lucruri pe Luna, mie mi s-a parut foarte interesant, si am petrecut multe seri "lunoase" fara sa ma frustrez ca nu am la ce sa ma uit. :)