----------------------------------- mihai leahul 29 Oct 2016 17:40 ----------------------------------- Multumesc pentru aprecieri. Nu-mi dau seama la ce jocuri te referi, 2SKY. Am jocuri radiale, care cred ca or sa-mi dea batai de cap, neavind un pivot central. Daca poti fi mai exact te rog, poate am sa ma luminez. Ieri, am mai luat o serie destul de mare de piese de la baietii cu scule. Le astept de cel putin 3 saptamini! Au gresit si ceva cote dar nu pot sa ma supar pe ei. Bine, ma supar, dar nu le spun!:mrgreen: Pina seara tirziu am montat capace pe cele 7 tevi. Jumatate din capace au primit cite un surub M8x20(25), la care se va cupla janta. Practic tevile au capete mama-tata, pe filet M 8. Astazi am trecut la vopsirea tevilor fiind primele piese finalizate. Nu puteam sa astept sa termin toate piesele, sa le vopsesc odata si am preferat sa le vopsesc in 2 transe, prima fiind acum. A 2-a e cu termen incert inca. Deci, a fost un slefuit, degresat, un strat de grunt urmat de un strat de negru mat, toate auto. Am avut noroc de vreme frumoasa, cu soare si fara gize. As mai fi vopsit, dar ramin fara negru :lol: Cu toata grija, cind le-am strins de la uscat, am scapat pe jos 2 tevi de 300. Dar dupa 2-3 pomeniri si inca 2 puf-uri, sint ca noi. Spor!