----------------------------------- lucia lucia 24 Apr 2007 18:16 ----------------------------------- Dă Doamne, Românului tot ce-i trebuie. Numai minte să nu-i dai, că o folosește prost (puteti sa ma citati :( ) Denumirea "Cel-ce-a-numit-stelele" sugerează că ele au deja numele lor, iar noi: piei roșii, arabi, hinduși, inca... și alte naționalități conlocuitoare avem [b]tupeul[/b] de-a le redenumi, în absolută necunoștință a Firii lor, măcar că au o fire pe care Cei Vechi o cunoșteau, poate. Astă idee o știu de la orele de clasă și poate să se supere oricine 8) că o spun aici. Acolo sus... dar nu destul de sus, cineva n-are nici măcar minte cu care să mintă. 12 iulie... ZIUA Olimpiadei. Baftă, Forever, baftă la propus subiecte d-le MR, baftă Cătălinei-Inutza-cea-pe-care-n-am-apucat-s-o-cunosc-dar-despre-care-Proful-are -de-spus-numai-bune. Mă miră numai că pe un forum de astronomie NIMENI (aproape nimeni, scuze Profu', am văzut posturile legate de Iccy :P , Forever și Alexander Rautu :D ) nu se preocupă de interesele celor mici, care poate ar vrea să facă ceva. De ce nu există un segment pentru TINERET, pe acest forum? Puteți să o luați ca propunere. Lăsați-i să bată câmpii - că nevinovați sunt, dar mare merit ar avea dacă ar intra și ar rămâne aici. Dimpotrivă, se tinde spre ceea ce am fost învățați prin definiție, acest cult al omului multilateral dezvoltat (poate ati uitat, eu imi aduc aminte bine), al omului-priceput-la toate, al omului care TREBUIE să aducă la cenușiul trăirilor lui toată lumea înconjurătoare. ... sunt într-o pasă proastă. De aceea trebuie să vă gândiți la ceea ce spun.