----------------------------------- lefmir 11 Mar 2016 17:35 ----------------------------------- Binoclu 10-30X60, Newton: 200/1200, plossl: 9,10,12.5, 25, barlow. filtre, laterna rosie, atlas, aparat foto. asta iau la mine. @david_eco : Da, stiu si fosta pasune, doar ca nu stiam ca asa se numeste. mie imi place foarte mult zona Pleasa pentru mers cu bicicleta. Tu fiind de-al locului probabil ca te descurci mult mai bine noaptea pe acolo, insa eu as avea o oarecare retinere. @Ovidiu : Nu, tot hatchback, insa din cate am masurat(nu am avut optiunea sa probez pentru ca ploua momentan), daca scot capacul de la portbagaj incape pe diagonala cu tot cu montura. Dob-ul de 8 are aceeasi focala cu cel de 6, deci ca lungime e la fel, e doar putin mai gras. Chiar sunt curios, o sa vad daca s-a oprit ploaia sa vad daca incape. A si numarul dob-ul numarul 2: culcat OTA pe bancheta spate si montura cu capul in jos intre scaunul pasagerului si bancheta. Optiunea numarul 2 ar fi: ambele scaune de la bancheta pliate si puse tuburile unul langa altul, in lung, o montura in portbagaj langa tuburi si una pe bancheta rabatata. Solutii exista, vointa sa fie. :) anuntul tau initial suna ceva de genul, ''vreau sa ies la observatii si imi trebuie bodyguard''. Eu am mai facut de cateva ori experienta asta, fiind pe post de bodyguard si asistent tehnic pentru altii, si nu prea ma mai atrage. Mai ales ca unii au crezut ca am facut contract, sa vin oricand vor ei. Nu asta e scopul lui. In lumina acestor afirmatii regret putin ca l-am deschis.