----------------------------------- ovidiuv 24 Iul 2015 10:53 ----------------------------------- Cristi si ceilalti cativa sufletisti, Va urmaresc cu interes actiunile si sper foarte mult sa duceti treaba la bun sfarsit. Dupa asta, pentru intretinerea si eventual asistenta (regulata) la vizitarea observatorului (va rog sa nu va suparati ca-i zic asa, pentru ca asta va fi, mai mai sau mai maricel decat asteptarile initiale), cred ca ar fi bine ca George sa-si gaseasca cel putin un ajutor cat mai aproape de el, si ma intreb daca mai exista alti amatori in zona litoralului care sa-l ajute in acest sens? L-am cunoscut si eu (in sfarsit) recent pe dl. prof. Florin Serbu (la liceul din Eforie Sud, si mai ales in trecut activ in educatia astronomica din RO), pe care poate ar fi bine eventual sa-l invitati intr-o vizita sau la "first light", banuiesc ca nu cunoaste acest proiect, desi este extrem de aproape de el. Si sper sa mai existe si altii in zona, mai tineri si la fel de insufletiti ca si tine Cristi, pe care te apreciez foarte mult pentru acest "proiect frumos"!