----------------------------------- zoth 09 Oct 2012 18:35 Postati o imagine cu instrumentul construit de voi ----------------------------------- Am vizitat in multe randuri topicuri cu profil asemanator de pe CN dar numai azi mi-am dat seama ca un astfel de topic ne-ar fi util si noua. Ideea este ca se formeaza in timp o baza de date foarte bogata in idei si solutii constructive de care putem beneficia cu totii, si cei ce construiesc instrumente de mai mult timp dar si cei care fac acum primii pasi in ATM. Indiferent de designul optic, solutiile constructive, marimea sau materialele din care sunt facute aceste instrumente, am vazut ca sunt privite si primite cu acelasi interes de forumistii CN-ului. Stiu ca si la noi sunt cativa constructori (poate chiar mai multi decat credem) si sper ca putem la randul nostru sa dezvoltam un astfel de subiect. Daca ideea va surade cred ca ceva detalii constructive succinte care sa insoteasca imaginea ar fi binevenite. Evident, daca sunt mai multe instrumente vor fi si mai multe imagini. Ia sa vedem daca se incumeta cineva sa inceapa ...