----------------------------------- Alexandru Stacescu 14 Oct 2019 08:53 Black Friday astronomic? ----------------------------------- Salutare! Pentru ca se apropie cu pasi repezi perioada cumparaturilor, as dori sa stiu daca au fost magazine online de astronomie care au participat la Black Friday in anii trecuti. Care sunt acelea? Au avut reduceri substantiale? Vine momentul achiztionarii unei monturi serioase. Oare merita sa astept pana la sfarsitul lui Noiembrie :) ? Cu stima, Alexandru ----------------------------------- mcuzic2002 14 Oct 2019 09:43 ----------------------------------- Același lucru mă întrebam si eu ieri...anul trecut ofertele de Black Friday au fost aproape inexistente în magazinele astronomice românești...am cerut niște oferte pt un refractor SW 72mm ED...am primit o singură reducere din partea unui magazin pe care nu o să îl numesc,de...20 ron 🤨...no comment.Tocmai de asta prefer să comand din Germania sau Austria,unde găsesc reduceri consistente la telescoape și accesorii.Dacă ai răbdare le găsești și în restul anului,nu doar de Black Friday.