----------------------------------- FlorinC 03 Feb 2019 15:47 Dobson Flex Tube SW 203/1200 ----------------------------------- Vand Dobson truss SkyWatcher 203/1200. https://astromagazin.ro/telescoape-astronomice/35-telescop-skywatcher-dobson-2031200-blackdiamond.html Iesit de 6 luni din garantie. Arata ca nou. Il vand pentru ca am alte telescoape pe care le folosesc mai des si e pacat sa se puna praful pe un instrument atat de bun. Pentru o colimare mai stabila i-am pus pe suportul secundarei o saiba de plastic (idee preluata de pe Cloudynights). Pachetul contine: - Tub flex SW 203/1200 - Montura SW Dobson - Cautator SW 9x50 - Colimator cu laser GSO Pretul pentru acest pachet este de 1200 Ron (fix). Nu vand colimatorul separat. Nu trimit prin posta. Discutam pe pm despre transport. In poze se observa o mica baza de prindere (langa baza pentru Cautotorul 9x50) pe care am folosit-o pentru un laser finder. Aceasta baza o voi dezlipi (este atasata cu banda adeziva dubla) si nu este inclusa in pachet. Am de-asemenea si ambalajul original al tubului care este locul perfect pentru depozitare. ----------------------------------- FlorinC 09 Feb 2019 09:15 Dobson Flex Tube SW 203/1200 ----------------------------------- Am renuntat la ideea de a vinde acest instrument. Multumesc pentru gazduire, anuntul se poate inchide.