----------------------------------- comalion 03 Ian 2019 17:37 Salut ----------------------------------- Buna seara. Sunt Dinca Ionel Cosmin, 49 ani, din Slatina, Olt. Pentru ca atat eu cat si sotia mea suntem fascinati de astronomie, i-am scris lui "Mos Craciun" sa ne aduca un telescop. Acesta ne-a adus un Omegon 130/920 EQ2. Totodata am achizitionat (nu eu, "Mosu') si un colimator pentru ca sa-l am, deoarece telescopul o sa-l folosesc mai mult la tara si posibil sa se mai deregleze. Cam atat am avut de spus la inceput. Va multumesc pentru primire si sper sa invat cat mai multe de la voi. Toate cele bune. ----------------------------------- valy 03 Ian 2019 17:50 ----------------------------------- Bine ai venit! PS: sa imi dai si mie adresa Mosului, am o lista... :lol: ----------------------------------- Matrixul 03 Ian 2019 23:01 ----------------------------------- Bine ai venit ! ----------------------------------- comalion 03 Ian 2019 23:44 ----------------------------------- valy, din pacate nu am adresa lui Mos Craciun pentru ca si-o schimba anual. O voi primi numai inainte de Craciun. ----------------------------------- FlorinC 05 Ian 2019 13:25 salut ----------------------------------- Bun venit comalion ! Mare noroc sa ii placa si doamnei... Imediat s-a aprobat lista Mosului ! Eu zic sa ii faci cadou de Martisor niste oculare Tele Vue...si de 8 Martie un binoclu Lacerta 10x50... Poate vorbesti si cu iepurasul...de un NEQ5 Goto... Asculta aici...bate fierul cat e cald, ca sa nu se schimbe preferintele...ca pe urma, nu poti schimba chiar in fiecare an "cauciucurile"la masina....Nici chiar "Mosu" nu e chiar atat de afon la mecanica in zilele noastre...