----------------------------------- saiph 24 Ian 2017 12:14 [VAND] Flanse filetate fonta 1-1/2" ----------------------------------- Salultare. Am primit azi la posta asa ceva (poza atasata) dintr-o eroare lamentabila - au incurcat comenzile. Iar de trimis inapoi, retrimis comanda care trebuia, mai mare daraua.. Asa ca am comandat altele, iar pe astea le dau cui ii trebuie (stiu ca pe la noi ajung mai rar). Ca idee, le-am luat cu 10$/buc, le-as da cu 30 ron/buc. Transportul e separat, dar nu e foarte scump. Deci, daca e cineva interesat sa-si mestereasca ceva cu ele (eu le luasem pt o montura home-made, pusa cam de mult pe stand-by), sa-mi dea de stire si vedem cum procedam. Multumesc! Cer senin! :) ----------------------------------- Mircea Pteancu 24 Ian 2017 16:39 ----------------------------------- Cer senin si tie ! Pentru ce diametru de filet sunt flansele ,te rog ? Mircea ----------------------------------- saiph 24 Ian 2017 17:59 Re: flanse ----------------------------------- Neavand alt instrument mai bun la-ndemana decat o banala rigla, as zice undeva foarte aproape de 48mm :) n-am idee ce pas. Oricum, pt tevile de genul asta stim ca sunt acele dimensiuni "magice", care nu sunt niciodata ceea ce par :lol: Sensul lor se pierde in negura vremurilor... ----------------------------------- saiph 02 Feb 2017 15:07 Re : flanse ----------------------------------- Si un mic UP :) ----------------------------------- Mircea Pteancu 03 Feb 2017 00:19 ----------------------------------- Multumesc pentru raspuns, nici nu-i nevoie de masuratori mai precise , filetul / teava este de 1.5 inch. Mircea ----------------------------------- saiph 11 Feb 2017 15:38 Re: flanse ----------------------------------- UP , up and away :) ----------------------------------- saiph 26 Feb 2017 11:46 Re: flanse ----------------------------------- Hai, si-nca-un UP. Poate-poate.. :) ----------------------------------- saiph 20 Mar 2017 18:26 Re: flanse ----------------------------------- Flansele se retrag de la vanzare. Se poate inchide. Multumesc