----------------------------------- Vizitator 29 Sep 2014 08:34 Astro impatimiti Dobrogea ----------------------------------- Este posibil sa facem o lista a impatimitilor din zona Dobrogea? N-ar fi rau sa stim unii de altii, mai pentru una, mai pentru alta, mai schimbam cate o impresie sau sfat..... ----------------------------------- CUBIX 29 Sep 2014 12:34 ----------------------------------- Buna idee! ----------------------------------- Vizitator 29 Sep 2014 16:16 ----------------------------------- Bun, acum ca suntem mai mult decat unul :D, putem incepe lista, nu? Incep : Mihai Stancu - Constanta Meade LXD75 10" SN f/4, montura Losmandy G11 + alte acareturi in sensul astrofoto Echipamentul nu e tinut local, se afla la tara, in zona muntilor Macin. Dornic de socializare si avid de invatat (mai ales in mod practic). ----------------------------------- CUBIX 30 Sep 2014 02:42 ----------------------------------- Vinturis Gheorghe - Costinesti EQ5 GOTO, Luneta 80/900 homemade, 60/300, etc. Locatia Top Secret. :mrgreen: Si eu sunt dornic de invatat, poate ne intalnim... :roll: ----------------------------------- anoth3r 02 Ian 2015 14:14 ----------------------------------- Stefan B - Mangalia - incepator EQ3-2 goto 80ED BOSMA/560mm + Canon ixus 120IS cu CHDK si adaptoare pt astrophoto afocal Binoculars 10 X 50 Echipamentul nu a fost inca instalat. Aseara am avut prima tentativa dar am pierdut un imbus si m-am multumit cu cateva minute de bino. Foarte interesanta ideea de a ne aduna. ----------------------------------- aandrei 21 Apr 2015 20:16 ----------------------------------- Andrei Andrei - incepator Acum sunt interesat de astrofoto. Practic imi doresc cate o noapte intreaga de vineri sau sambata (din cauza serviciului) sub cerul senin. Intreaga fiindca imi ia mai mult de o ora sa pun echipamentul si cam o ora sa il strang. Cred ca cerul este f. bun in Macin si pentru mine ar fi usor sa ajung acolo sau in alta zona cu cer bun si cu un loc pentru instrumente. ----------------------------------- CUBIX 05 Aug 2015 19:46 ----------------------------------- Salutari, Cineva interesat de o iesire?